| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
2021 NHL Entry Draft & Expansion Draft
Autor Wiadomość
Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2021-05-07, 07:40   

Obejrzałem sobie z braku laku parę spotkań MŚ U18. Wright jest wart zaorania całego sezonu nawet dla tych 18,5% szansy na jego wybór. Odmieni losy organizacji, do której trafi. Kolejny kanadyjski fenomen. Podejrzewam, że połowa ligi wywiesi białą flagę przy najmniejszych przeciwnościach losu żeby zwiększyć swoje szansę na jego wybór.

Co do tegorocznego naboru to:

1) Brandt Clarke (Moim zdaniem posiada największy potencjał na zostanie gwiazdą ;) )
2) Matthew Beniers (Najbezpieczniejszy wybór i niemal pewny 2C na przyszłość)
3) Simon Edvinsson (Jeżeli tak wysoko nie pójdzie to obstawiam, że to będzie nasz pick)

Ktoś z tej trójki i będę zadowolony.

Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2021-05-17, 18:23   

Porażka :van: minionej nocy w dogrywce z :cgy: . Sprawiła, że :det: definitywnie spadły na 27. miejsce w końcowej tabeli całej ligi. Co oznacza, że przystąpią do loterii z 6 pozycji. Ponieważ gwarantowane miejsce w top-3 należy do :sea: .

Tomasz 

Wysłany: 2021-05-31, 13:10   

Do loterii już, tuż, tuż. Nieco ponad dwa dni. Środowa noc, a właściwie Czwartkowy poranek (1:00) i jedna podstawowa zagadka się wyjaśni.

Dziś na The Athletic ukazał się solidny tekst, który rzuca nieco więcej światła na pewien przedział czasowy (2005-2016). Dotyczący skuteczności, efektywności, czy ogólnego poglądu na to, która organizacja draftowała "najlepiej", a która "najgorzej". Na ocenianie lat 2017-2020 za wcześnie zdaniem autorów i sam się do tego przychylam.

Which NHL teams have drafted the best and worst since 2005?

Analiza oczywiście na twardych liczbach i tekst warty polecenia przede wszystkim takim gościom, jak Roggi. Wiecznie twierdzącym, że po tym, jak wyłowiono Dacjuka, czy Zetterberga w dalszych rundach "kilka chwil wcześniej". Nic produktywnego nie przytrafiło się w :det: . A nawet więcej, że cały skauting w Detroit to ligowe dno.

Dla zdroworozsądkowych kibiców wklejam pierwszą z grafik, jaka pojawia się w tekście. Oczywiście nie twierdzę, że Skrzydła założyły na coś więcej w tym względzie, jak na miano przeciętniaków. Ale gołym okiem widać, że nie było to wspomniane wyżej dno:

piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wysłany: 2021-06-03, 08:01   

Cytat:
The Red Wings will pick 6th overall in the 2021 NHL Draft

Czyli pozostaliśmy na miejscu. Ostatnio z nr 6 SY wyłowił perłę. Zobaczymy co się uda tym razem. W mockach pokazują, że 5-10 obstawiają głównie centrzy.

Pandemon 

Za Red Wings od sezonu: 1997
Wysłany: 2021-06-03, 10:07   

Pytanie jest proste..kto z nich na poziomie NHL będzie grał jako Center... prawdopodobnie żaden..

Tomasz 

Wysłany: 2021-06-03, 16:00   

piotras1985 napisał/a:
Czyli pozostaliśmy na miejscu. Ostatnio z nr 6 SY wyłowił perłę. Zobaczymy co się uda tym razem. W mockach pokazują, że 5-10 obstawiają głównie centrzy.

Tak, po raz pierwszy w historii. Prawdę mówiąc nie czuję, ani niedosytu, ani zachwytu. :det: są tam, gdzie powinny się znaleźć. I tak jak mówił w wywiadzie Yzerman. Nie warto skupiać się, na aspektach, gdzie nie ma się kompletnie wpływu.

Oczywiście rzuciłem okiem na The Athletic, a tam: NHL Mock Draft 2021: Owen Power to Sabres as we pick for every lottery team (and predict trades)

Według redakcji do :det: trafi Eklund. I trzeba przyznać, że jest to przytomny wybór. Aż sam jestem ciekawy, czy ten "lokalny" zaciąg (Power, Beniers, Johnson) znajdzie się tam, gdzie wieszczą skauci, a Yzerman jednak będzie się trzymał kierunku Europejskiego (może Edvinsson, gdyby był dostępny?).

I jeszcze Bultman, ze swoim komentarzem: The Red Wings can build a winner without lottery luck. It’s just going to take a while

Tytuł mówi wszystko o tym tekście, ale z wnioskami nie sposób się nie zgodzić. To będzie jeden z najciekawszych Draftów, ze względu na wyjątkowe okoliczności. A i wielu graczy ma intrygujące profile i ta proponowana kolejność. Może się zmienić w mgnieniu oka. O tym co ostatecznie postanowiono. Dowiemy się wszystkiego za niecałe dwa miesiące (Pierwsza Runda, 23 lipca).

Tomasz 

Wysłany: 2021-07-20, 19:21   

Temat ucichł, a zaraz ktoś z grona omawianego poniżej. Znajdzie się w systemie :det: . Panowie prowadząc tą dyskusję 11 dni temu. Jeszcze nie wiedzieli, że w wymianie przyjdzie Leddy (4 dni temu).

Czekałem też, na komplet materiałów (wszystkie pozycje, plus te uczelniane trio), już z oficjalnego kanału (chronologicznie):

piotras1985 

Wysłany: 2021-07-20, 19:34   

Jeszcze w zeszłym tygodniu większość mocków wskazywała nam Masona McTavisha, który w tym tygodniu urósł do 4 piku. Obecnie w naszym zasięgu kręcą się Luke Hughes i William Eklund. Oba wybory ciekawe, bo pierwszy ma wszystko żeby grać na poziomie brata, a nawet lepiej. Drugi mimo, że jest wpisany jako LW to sporo grywał na C i pewne źródła z Europy donoszą, że w dorosłym hokeju mógłby się odnaleźć na środku.

Osobiście zastanawia mnie ocena McTavisha, bo jeszcze niedawno porównywano go do Larkina i raczej potencjał na 2C, a teraz już jest porównywany do Marka Stona co jest sporą rozbieżnością.

Jedno jest pewne: będzie ciekawie :)

Tomasz 

Wysłany: 2021-07-21, 10:55   

piotras1985 napisał/a:
Jeszcze w zeszłym tygodniu większość mocków wskazywała nam Masona McTavisha, który w tym tygodniu urósł do 4 piku. Obecnie w naszym zasięgu kręcą się Luke Hughes i William Eklund. Oba wybory ciekawe, bo pierwszy ma wszystko żeby grać na poziomie brata, a nawet lepiej. Drugi mimo, że jest wpisany jako LW to sporo grywał na C i pewne źródła z Europy donoszą, że w dorosłym hokeju mógłby się odnaleźć na środku.

Osobiście zastanawia mnie ocena McTavisha, bo jeszcze niedawno porównywano go do Larkina i raczej potencjał na 2C, a teraz już jest porównywany do Marka Stona co jest sporą rozbieżnością.

Zgadzam się. Ciężko zdecydować się na konkretne nazwisko. Wcześniej pisałem o Eklundzie na 6. miejscu, a teraz widzę, że nawet McKenzie. W barwach :det: widzi raczej Guenthera. O którym też widziałem sporo pochlebnych opinii.

piotras1985 napisał/a:
Jedno jest pewne: będzie ciekawie :)

Z pewnością!

W sieci krąży sporo teoretycznych wymian za dalszy wybór Skrzydeł z pierwszej rundy. Co byś powiedział na taką wymianę: :det: #23 <=> #9 & Loui Eriksson :van:

Po dłuższej chwili namysłu. Mi pasuje. Ale nie sądzę, aby Benning, na to poszedł. ;)

Gdyby jednak było zielone światło to z tą "dziewiątką", brałbym Wallstedta. A widziałem na YT, już takie mocki, gdzie Yzerman miał się nie wahać i z "szóstką" brać młodziutkiego Szweda. Dlatego piątkowa noc będzie przeciekawa. ;)

piotras1985 

Wysłany: 2021-07-21, 11:48   

Cytat:
Co byś powiedział na taką wymianę: :det: #23 <=> #9 & Loui Eriksson :van:

Taką wymianę biorę w ciemno, bo to tylko 1 rok.

Czy :van: by na to poszli? Mają dwa grubsze RFA do podpisania i kilka mniejszych nazwisk do uzupełniania, a pod czapką ok 15M. Na pewno zdjęcie z listy płac Louiego by im pomogło uderzyć po jakieś wzmocnienie i liczyć się w walce o PO. Wg. mnie to dobry deal dla nich bo zanim rozwinie im się ten wybór z #9 to reszta talentu może już uciekać do innych organizacji - powinni iść na całość

Tomasz 

Wysłany: 2021-07-21, 15:45   

Ponownie. Żaden ze mnie spec. Tym razem od :van: , ale podobnie, jak Ty. Podejdę do tego na chłodno. Naturalnie Pettersson, czy Hughes to, priorytety. Pewnie tamtejsze kierownictwo chciałoby ich zatrzymać na długo. Przydałby się także bufor, gdyby inna organizacja składała offer sheet. Co nigdy nie jest wykluczone.

Gdy mowa o innych RFA, kręcących się na skraju NHL. Banku nie rozbije Juolevi (spokojnie poniżej miliona), który teraz powinien mieć większe szanse, aby zadomowić się w wyjściowym składzie. Tym bardziej, że Edler zapowiedział testowanie rynku. Z przodu na podwyżkę. Choćby niewielką (średnio dwa miliony?). Liczyć będzie pozyskany w niedawnej wymianie Dickinson. Z kolei support z poprzedniego sezonu w osobach: Hawryluka oraz Michaelisa (obaj 25-lat). To powinna być sprawa marginalna dla Benninga. Niemniej, jeśli chciałby wzmocnić ekipę. To nie wystarczy odesłać Ericssona do AHL. Najlepiej byłoby pozbyć się całych 6 milionów spod czapki (tylko 4 mln w "żywych" dolarach). Dlatego rzeczywistość i tak zmusi go do sporej desperacji. Ponieważ nie ma co mieć złudzeń. Ten wybór z "dziewiątką" ogromnie by się przydał Orkom.

Czytałem też np. o chęci handlowania swoim #14 przez :phi: . Ale w zamian szukają dobrego ustabilizowanego młodego obrońcy. Czyli pewnie kogoś pokroju Hronka. Nie widzę większego sensu takiej wymiany z perspektywy :det: . :P

Właśnie, dalsze propozycję. Piotrze, a ten nieszczęsny Deangelo z :nyr: . Ostatni rok, za średnio 4,8 mln oraz 3 runda draftu 2021 (ten od Szabel #65). Nie za mało byśmy dostali? Plus Lindström niestety miałby kolejnego rywala w walce o miejsce w wyjściowym składzie. Bo ciągle zakładam, że to Stecher wyląduje w :sea: . ;)

piotras1985 

Wysłany: 2021-07-21, 19:28   

Cytat:
Czytałem też np. o chęci handlowania swoim #14 przez :phi: . Ale w zamian szukają dobrego ustabilizowanego młodego obrońcy. Czyli pewnie kogoś pokroju Hronka. Nie widzę większego sensu takiej wymiany z perspektywy :det:

Tutaj też nie widzę sensu. Ewentualnie gdyby chcieli nieustabilizowanego obrońcę :P

Cytat:
a ten nieszczęsny Deangelo z :nyr: . Ostatni rok, za średnio 4,8 mln oraz 3 runda draftu 2021 (ten od Szabel #65). Nie za mało byśmy dostali?

Zdecydowanie za mało. Ja go nie rozpatruje jako grającego obrońcę, tylko jako cancera, którego trzeba przetrzymać w AHL. Nie wiem, czy nasza młodzież powinna w ogóle mieć styczność z typem. Ewentualnie za solidną 1st rundę. Tak czy siak jestem na nie, do momentu aż Strażnicy nie przepłacą. Jest w lidze sporo złych kontraktów, które są złe bo ktoś nie spełnił oczekiwań, albo źle/za szybko się zestarzał. Tam można zarobić bez ryzyka kwasu w szatni

Tak przy okazji? DeAngelo to nie jest pik SY z :tbl: , którego się dość szybko pozbył? Myślę, że nie będzie chciał wchodzić drugi raz do tej samej rzeki

Tomasz 

Wysłany: 2021-07-21, 23:46   

piotras1985 napisał/a:
Tak przy okazji? DeAngelo to nie jest pik SY z :tbl: , którego się dość szybko pozbył? Myślę, że nie będzie chciał wchodzić drugi raz do tej samej rzeki

Słusznie. Dlatego pisałem, że nieszczęsny. Faktycznie, zostawmy go. ;)

Zmieńmy klub. Inne nazwisko chodzi mi po głowie. Gostisbehere z :phi: , gdzie jest bardzo ciasno.

Do podpisania przede wszystkim. Hart między słupkami (plus jakiś zmiennik), czy młodszy o trzy lata Sanheim. Z przodu niby, już nie trzeba się martwić uposażeniem Patricka. Ale wzięcie przez :sea: , jednego z "ogórków". W żaden wymierny sposób nie pomogło pozbyć się jednego z niechronionych weteranów (van Riemsdyk, Voracek). Inna sprawa, że nie jestem pewien, czy Lotnicy nie chcieliby za dużo w wymianie.

piotras1985 

Wysłany: 2021-07-22, 11:11   

Z drugiej strony Gostisbehere nie ma obecnie najwyższej wartości transferowej, pamiętając że nikt (w tym my) go nie podebrał z wivers.

Sytuacja na rynku może być ciekawa. Z tym, że po pozyskaniu Leddego, chyba jeśli deal miałby dotyczyć obrońcy to wolałbym kogoś bardziej pasującego wiekiem do przebudowy. Gost ma 28 lat i w przyszłym roku będzie UFA.

Tomasz 

Wysłany: 2021-07-22, 12:10   

piotras1985 napisał/a:
Z drugiej strony Gostisbehere nie ma obecnie najwyższej wartości transferowej, pamiętając że nikt (w tym my) go nie podebrał z wivers.

Tak, pamiętam. Z tym, że po powrocie. Końcówkę sezonu miał, już solidną. Z pewnością :phi: ma plan co z nim dalej zrobić.

Jako, że to, temat Draftowy. Wracam do meritum. Wrzucam świeżo wyszperany mock (TSN). I milknę w tym wątku, aż do piątkowej nocy. ;)

Odpowiedz do tematu