| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
TADHL 2021/2022
Autor Wiadomość
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2361
Skąd: Żagań
Wysłany: 2021-05-25, 07:41   TADHL 2021/2022

Witam w temacie na nowy sezon, jeszcze raz gratulacje dla Dominika za zwycięstwo w lidze.

Do początku sezonu jeszcze trochę daleko, ale wolę wcześniej założyć temat bo jest parę ewentualnych spraw do przegadania. Na początku standardowo wklejam obowiązujący regulamin:


----------------------------------------------
REGULAMIN:

1. Skład zespołów na przyszły sezon pozostawiamy w niezmienionej formie, tzn. mamy 23 zawodników, punktuje C, C, LW, LW, RW, RW, D, D, D, D, util, util, F, G, G, reszta to tzw. bench czyli ławeczka która nie zdobywa nam punktów

2. Keepujemy 7 zawodników z których min. 1 musi być obrońcą, max. 1 może być bramkarzem oraz 2 młodzików. Swój keeper podajemy w tym temacie najpóźniej na tydzień przed dniem draftu. Brak podania keepera w terminie skutkował będzie spadkiem do ostatniego wyboru w każdej rundzie za dzień spóźnienia począwszy od rundy 7.
Przykład:
GM spóźnił się jeden dzień - jego wybór w rundzie 7 spada do ostatniego wyboru.
GM spóźnił się drugi dzień - jego wybór w rundzie 6 spada do ostatniego wyboru.
GM spóźnił się trzeci dzień - jego wybór w rundzie 5 spada do ostatniego wyboru.
Itd.

3. Draft ligi odbywa się pod koniec września, jego datę będziemy ustalać w zależności od tego kiedy wszyscy bądź zdecydowana większość będzie mogła draftować. Tuż przed draftem głównym przeprowadzimy draft juniorski uzupełniający, którego datę będziemy ustalać wspólnie. Jeżeli nie będzie możliwości przeprowadzenia draftu juniorskiego (‘na żywo’ przed draftem) zostanie on przeprowadzony na forum metodą korespondencyjną.
Wybory w drafcie juniorskim ustalane są na podstawie tabeli z zeszłego sezonu... z nr. 1 wybiera 12 zespół, z nr 2 wybiera 11, z nr 3 wybiera 10, itd..
Aby przystąpić do draftu juniorskiego uzupełniającego należy mieć wolne miejsce na farmie, jeśli takiego miejsca nie mamy musimy zdecydować czy dropujemy zawodnika czy też powołujemy go do składu głównego i keepujemy jako młodzika.
W innym przypadku w wyniku braku miejsca na farmie można zrezygnować z udziału w drafcie juniorskim.

4. Przypominam, że mamy obowiązek keepowania młodzika. Młodzik to zawodnik który 20 września danego roku (w momencie ostatecznej daty podania keepera) ma mniej niż 25 lat (czyli może mieć max. 24 lata i 364 dni). Nie można keepować na młodzika gracza który rozegrał więcej niż trzy sezony w NHL (jeden sezon liczymy w momencie gdy gracz rozegrał minimum 25 spotkań). Ostatni warunek – żaden zawodnik nie może być keepowany jako młodzik więcej niż dwa razy. Czyli młodzik może dla nas rozegrać max. trzy sezony w fantasy. Po tych trzech sezonach możemy nadal go keepować ale już jako gracza normalnego gracza...

* Keepowany młodzik może być bramkarzem, ale pamiętamy o limicie keepowania bramkarzy, który obowiązuje w tej sytuacji. Jeśli zdecydujemy się keepować młodzika bramkarza to nie możemy już zakeepować drugiego bramkarza.

5. Zabronione są wymiany cząstkowe, a więc takie jak:
a) menedżer x oddaje zawodnika A menedżerowi y po niższej cenie; w zamian menedżer y odwdzięcza się w podobny sposób w późniejszej fazie sezonu lub w offseason
b) manager x wypożycza managerowi y zawodnika A na pewien okres czasu, po czym następuje po pewnym czasie wymiana odwrotna lub podobna.

6. Wymiany podczas RS i offseason – możemy dokonywać dowolną ilość wymian, nie wprowadzamy żadnych ograniczeń. Jednak ilość picków w wymianie musi być równa, tak aby menedżer posiadał tyle samo wyborów w drafcie. Wymiany możemy robić od dnia zakończenia sezonu..

7. NIE TANKUJEMY!, czyli Lurtzek rule.. Uważam, że zachowanie jednego z menedżerów na koniec sezonu 2014/15 było bardzo słabe, z gatunku wykraczających poza "fair play"... tak, nie mieliśmy jasno powiedziane "nie tankujemy", tak można było to zrobić, każdy mógł.. liczyłem że znamy się na tyle i że gramy dla zabawy, toteż nikt na podobny genialny pomysł nie wpadnie.. a jednak..
jeśli ktoś chciałby zrobić podobny manewr w przyszłości z niewystawianiem składu to zapraszam, ale będzie to skutkować karą ustalaną przez komisarza ligi.. oczywiście przymykamy oko na pojedyncze przypadki niewystawiania składu, to może zdarzyć się każdemu... mowa o olewaniu gry bądź celowym tankowaniu, które miało miejsce pod koniec sezonu 2014/15..

======================================


DRAFT JUNIORSKI & FARMA:
- Robimy go przed startem sezonu, tuż przed draftem głównym, jeżeli nie będzie takiej możliwości przeprowadzamy go w sposób korespondencyjny
- Draft odbywa się na zasadzie wężyka, najsłabszy zespół z poprzedniego sezonu wybiera z nr.1 w 1 rundzie I z numerem 12 w 2 rundzie.
- Farma liczy 5 miejsc
- W drafcie juniorskim wybieramy zawodników tylko takich którzy nie rozegrali w NHL więcej niż 25 gier w sezonie regularnym. De facto są to czołowi zawodnicy z danego draftu, ale i warto spoglądnąć na wcześniejsze lata bo kilka takich perełek się znajdzie.. wybieramy jednocześnie zawodników którzy w momencie podania keepera nie mają ukończone 23 lat (czyli mają max. 22 lata i 364 dni)
- Wybrani juniorzy są "zamrożeni" na FA (niestety uważam najlepsze wyjście patrząc na system yahoo), mam nadzieję że nikt nie wpadnie na pomysł podbierania juniora komuś innemu. Cała lista wybranych juniorów będzie wpisana w tym temacie + na stronie ligi aby wszyscy mieli wgląd w to czy junior należy do innego GM-a
- Juniora możemy powołać do głównego składu (de facto ściągnąć go z FA) w dowolnym momencie sezonu. Jednocześnie musimy zrobić dla niego miejsce, a zatem zrzucić na FA innego gracza.
- Powołanie juniora uruchamia machinę z dwoma wyjściami:
1. Zostaje on już w głównym składzie na zawsze
2. Nie spełnia nadziei i zrzucamy go na FA. Wtedy może go już podebrać każdy. Może on także wrócić na naszą farmę podczas draftu juniorskiego w przyszłym roku, jeśli spełnia warunki juniora i jeśli wcześniej nie wylądował w innej ekipie.

*po powołaniu juniora do głównego składu możemy go keepować jako młodzika, na podstawie zasad keepowania młodzików (pkt.4 regulaminu)

- W momencie gdy nasz junior wciąż jest na farmie, a rozgrywa właśnie 100 mecz w przypadku graczy z pola lub 74 mecz w przypadku goalies w NHL musimy zdecydować czy:
1. Powołujemy go do głównego składu, w tym przypadku zwolnione miejsce na farmie można uzupełnić po sezonie poprzez coroczny draft juniorski przed startem sezonu.
2. Wywalamy na FA, w tym przypadku zwolnione miejsce na farmie można uzupełnić po sezonie poprzez coroczny draft juniorski przed startem sezonu.
3. "Zamrażamy" na farmie do końca trwającego sezonu i decyzję odraczamy w czasie. Brak deklaracji skutkuje automatycznym zamrożeniem zawodnika. Zamrożony junior zostaje nam na farmie do końca sezonu.
4. W przypadku posiadania zamrożonego zawodnika przed rozpoczęciem nowego sezonu GM ma trzy możliwości:
- deklaracja że ‘bierzemy’, zawodnik zostaje dodany jako wybór w ostatnich rundach draftu, vacat na farmie, bez możliwości dobrania w tym drafcie juniorskim,
- zrzucenie juniora na tydzień przed draftem (razem z podaniem keepera), vacat na farmie i możliwość wyboru w drafcie juniorskim,
- brak decyzji, zawodnik wypada z farmy, jest dostępny w puli, vacat i brak możliwości wyboru w tym drafcie juniorskim (dla zapominalskich)
---------------------------------------------------------------------
Derby Lubelski Full vs Detroit Vikings - 3:2 ;)
_________________

 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2361
Skąd: Żagań
Wysłany: 2021-05-25, 07:52   

Farmy stan na koniec sezonu 2020/2021:

Drwale & Drewniaki (piotras1985) - Joseph Veleno (5), Moritz Seider (0), Cayden Primeau (6), Marco Rossi (0), Dylan Cozens (41)

Team Pentagram (Harry Otton III) – Logan Brown (30), Alexandar Georgiyev (96), Jack Hughes (freezed), Lucas Raymond (0), Connor Zary (0)

Łąki Wielkie (D_Mac) – Filip Zadina (86), Max Comtois (94), Ty Smith (48), vacat, vacat

Red Poznan (bukaj22) – Oliver Wahlstrom (53), Alex Turcotte (0), Dustin Wolf (0), Arthur Kaliyev (1), Quinton Byfield (6)

Detroit Vikings (Lurtzek) – Bowen Byram (19), Anton Lundell (0), Peyton Krebs (4), vacat, vacat

Spanish Inquisition (staszek) – Jake Oettinger (29), Matthew Boldy (0), Alex Newhook (6), vacat, vacat

Toronto Arenas (Strong) – Cody Glass (66), Jordan Kyrou (99), Alexander Holtz (0), Jamie Drysdale (24), vacat

Warsaw Alligators (bedyn80) - Eeli Tolvanen (47), Kirby Dach (82), Ilya Sorokin (22), Cole Perfetti (0), Seth Jarvis (0)

Lubelski Full (RadeKas) – Lias Andersson (89), Jesper Boqvist (63), Alexis Lafreniere (56), Connor McMichael (1), vacat

Syracuse Buldogs (swamptown) – Vasili Podkolzin (0), Tim Stuzle (53), Nils Hoglander (56), Grigori Denisenko (7), Liam Foudy (26)

Cracow Dragons (Breverin Lux) – Cole Caufield (10), Spencer Knight (4), Denis Gurianov (freezed), Yaroslav Askarov* (0), Nicholas Robertson (6)

Heisenberg Knockers (cichy Bob) - Erik Brannstrom (63), Barrett Hayton (34), Alex Nedeljkovic (29), vacat, vacat


* - bramkarz draftowany na nowych zasadach (limit 74 meczy)

------------------------------------------------------------------------------------
Kolejność draftu juniorskiego:

1. Red Poznań (Bukaj) - brak miejsca na farmie
2. Heisenberg Knockers (Cichy Bob) -
3. Warsaw Alligators (bedyn) - brak miejsca na farmie
4. Cracow Dragons (Breverin Lux) - brak miejsca na farmie
5. Syracuse Buldogs (swamptown) - brak miejsca na farmie
6. Łąki Wielkie (D_Mac) -
7. Team Pentagram (Harry Otton III) - brak miejsca na farmie
8. Spanish Inquisition (staszek) -
9. Detroit Vikings (Lurtzek) -
10. Drwale & Drewniaki (piotras1985) - brak miejsca na farmie
11. Lubelski Full (RadeKas) -
12. Toronto Arenas (Strong) -

13. Toronto Arenas (Strong) - brak miejsca na farmie
14. Lubelski Full (RadeKas) - brak miejsca na farmie
15. Drwale & Drewniaki (piotras1985) - brak miejsca na farmie
16. Detroit Vikings (Lurtzek) -
17. Spanish Inquisition (staszek) -
18. Team Pentagram (Harry Otton III) - brak miejsca na farmie
19. Łąki Wielkie (D_Mac) -
20. Syracuse Buldogs (swamptown) - brak miejsca na farmie
21. Cracow Dragons (Breverin Lux) - brak miejsca na farmie
22. Warsaw Alligators (bedyn) - brak miejsca na farmie
23. Heisenberg Knockers (Cichy Bob) -
24. Red Poznań (Bukaj) - brak miejsca na farmie
_________________

Ostatnio zmieniony przez Lurtzek 2021-05-25, 10:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2361
Skąd: Żagań
Wysłany: 2021-05-25, 08:04   

Zmiany w nowym sezonie:

1. W tym sezonie pewnie zauważyliście, że mieliśmy bardzo dużo ruchów do wykonania (ze względu na pandemię). W tym sezonie wracamy do starych poziomów czyli 3 ruchy w tygodniu + 35 ruchów w sezonie
2. Ze względu na pandemię mieliśmy zwiększoną liczbę miejsc w rosterze na 5 IR+. W tym sezonie wracamy do starych poziomów czyli 2 sloty IR+
3. Ze względu na rozszerzenie :nhl: o :sea: zwiększamy miejsce w rosterze o 1 Bench

---------------------------------------------------------------------
Propozycje zmian z grupy Whatsapp do przedyskutowania (w grupie nie biorą udziału Bukaj, Harry i Breverin - jeśli mogą to serdecznie zapraszamy do przyłączenia się :) ):

1. Wywalenie GWG ze statystyk - w zamian rozbicie PPP (punkty w PP) na PPG (gole w PP) i PPA (asysty w PP) - większość z grupy Whatsapp jest za (nikt nie jest przeciw ;) )
2. Zostawiamy czy wywalamy +/-? (większość jest za zostawieniem)
3. Czy rozdzielamy SHP? (większość jest przeciw)
4. Czy dodajemy statystykę negatywną FOL (przegrane wznowienia)?
5. Czy dodajemy statystykę dla bramkarzy Shots against (strzały na bramkę)? - dzięki temu słabsi bramkarze by coś ugrywali
_________________

 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2361
Skąd: Żagań
Wysłany: 2021-05-25, 08:06   

A od siebie dodam, że mam na sprzedaż bramkarzy Raska i Samsonova (można keepować jako młodzika przy utrzymaniu limitu bramkarzy) ;) Interesuje mnie poprawienie miejsca wyboru w drafcie juniorskim, a w przypadku drużyn które skończyły wyżej picki w drafcie głównym (lub zawodnicy z farmy ;) )
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Design by Forum Komputerowe
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12