| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2020/21 czyli mecze w 'bańce' i ciąg dalszy przebudowy
Autor Wiadomość
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98

Wysłany: 2021-04-14, 10:14   

I to jest chyba najrozsądniejsza strategia na przyszły sezon. Ciekawe tylko co SY zrobi ze sztabem. Z jednej strony nie potrzebujemy piąć się w drabince ligowej za wszelką cenę, z drugiej chyba wszyscy są już zmęczeni obecnym trenerem, nieporadnością w PP, dziwnymi decyzjami kadrowymi itp. No cóż... na pewno czeka nas ciekawy offsezon i obóz przygotowawczy :)

Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2021-04-14, 16:30   

Roggi napisał/a:
Warto posłuchać na The Athletic ostatniego podcastu Bultmana. Mantha to jego ulubiony gracz :det: , a po drugie jego wymiana wydawała mu się mało realna. Teraz jak zbity psiak brzmi :roll:

Po tym jak oglądałem powtórki z każdego meczu z minionej nocy. Odpaliłem sobie na spokojnie, ale słuchając nie wyłapałem, aby chłop załamywał głos, czy coś takiego. Więc dla mnie nie brzmiał, jak "zbity psiak". A wiem co piszę, ponieważ słucham każdego odcinka, gdy mam okazję.

Każdy z tych dziennikarzy kręcących się przy drużynie ma swoje sympatie, czy antypatie. To też nic nowego. Po prostu dany pismak ceni bardziej czyjś warsztat i tyle. Z resztą akurat Bultmana uważam za profesjonalistę.

Roggi napisał/a:
Wracając do przebudowy to sygnał jest dość jasny, że nie ma w tej drużynie miejsca dla zawodników, którzy oglądają się na innych. Mam nadzieję, że latem ogrom miejsca pod czapką wykorzystamy na przejęcie kolejnej złej umowy ala Staal i będziemy azylem dla klubów, które nie będą chciały stracić zbyt wiele na rzecz :sea: . Do tego podpisać ze 2-3 ciekawych grajków z UFA na 1 roczne umowy, którzy mogą wzbudzić zainteresowanie podczas TD.

piotras1985 napisał/a:
I to jest chyba najrozsądniejsza strategia na przyszły sezon. Ciekawe tylko co SY zrobi ze sztabem. Z jednej strony nie potrzebujemy piąć się w drabince ligowej za wszelką cenę, z drugiej chyba wszyscy są już zmęczeni obecnym trenerem, nieporadnością w PP, dziwnymi decyzjami kadrowymi itp. No cóż... na pewno czeka nas ciekawy offsezon i obóz przygotowawczy :)

Bez zaskoczenia. Innej strategii być nie może. A co do sztabu to zobaczymy. Yzerman twierdził jasno, że tuż po zakończeniu sezonu regularnego usiądzie z Balshillem i się rozmówią. Ale ja nadal nie mam takiego gut feeling, które podpowiada, że era Jeffa w Detroit już się kończy. Nie to, że bym nie chciał. Zwyczajnie po tym co słyszę, czy widzę. Kompletnie nie mam pewności, czy Blashill stracił wszystkie atuty w oczach kierownictwa (nie tylko Yzermana) i nareszcie nadszedł czas, aby szukać kogoś innego.

Panowie, zbiór prasówki, którą także warto przewertować, jeśli ma się dostęp:

NHL trade grades: Capitals overpay for Anthony Mantha in deal with Red Wings (Luszczyszyn & Pronman)

Why the Red Wings could see real upside from trading Anthony Mantha for Jakub Vrána and picks (Bultman)

What’s next for the Red Wings after a stunning trade deadline? (Bultman)

Projecting the Red Wings’ 2021-22 lineup: How Jakub Vrana, prospects could fit (Bultman)

piotras1985 

Wysłany: 2021-04-16, 06:52   

Kilka razy padło w tym wątku stwierdzenie, że produkt na lodzie nie różni się za specjalnie od tego z poprzedniego sezonu:
20/21 38 pkt w 45 meczach i wyraźna różnica do przedostatniego miejsca
19/20 39 pkt w 71 meczach i solidna pozycja 4-6 od konca

Tomasz 

Wysłany: 2021-04-16, 19:05   

piotras1985 napisał/a:
Kilka razy padło w tym wątku stwierdzenie, że produkt na lodzie nie różni się za specjalnie od tego z poprzedniego sezonu:
20/21 38 pkt w 45 meczach i wyraźna różnica do przedostatniego miejsca
19/20 39 pkt w 71 meczach i solidna pozycja 4-6 od konca

Oczywiście, że się różni. Ale zależy kto o tym pisał i w jakim kontekście. Z tego co kojarzę, sam jestem winny. Czyli w tych słabszych okresach trwającego sezonu. Rysowałem pewne analogie.

Ale w tej chwili chciałem wspomnieć o czymś innym. Bodaj Noodles. I to, chyba jak co roku. Z automatu uznał, że kierownictwo już zaciera ręce. Ponieważ na pewno pozyskując drugi, (choć późny) wybór w pierwszej rundzie draftu. Zwyczajnie będzie nimi handlował.

Osobiście jestem daleki od tego typu stwierdzeń. Tym bardziej, że i poprzednio niewiele miały wspólnego z rzeczywistością. I dlatego nie rozumiem tej manii. Jak sądzę Skrzydła i tak skupią się na twardej pracy swoich skautów. Mimo specyficznych warunków. I w pierwszej kolejności twardogłowi będą myśleć kogo mogą zyskać (wybrać), a nie gdzie ewentualnie mają przesunąć te klocki.

Z resztą sam jestem świeżo po lekturze tekstu Bultmana: What the Red Wings could do with the Capitals’ 2021 first-round pick

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2021-04-16, 20:03   

Tomasz napisał/a:
Ale w tej chwili chciałem wspomnieć o czymś innym. Bodaj Noodles. I to, chyba jak co roku. Z automatu uznał, że kierownictwo już zaciera ręce. Ponieważ na pewno pozyskując drugi, (choć późny) wybór w pierwszej rundzie draftu. Zwyczajnie będzie nimi handlował.

Osobiście jestem daleki od tego typu stwierdzeń. Tym bardziej, że i poprzednio niewiele miały wspólnego z rzeczywistością. I dlatego nie rozumiem tej manii.

A mozna tu miec wlasne zdanie? Czy trzeba Ci tylko przytakiwac? I moze przestalbys strofowac/pouczac ludzi bo kazdy tu jest dorosly i wypowiada sie w swoim stylu i ma swoja opinie. Te Twoje przytyki pod moim adresem sprawiaja, ze zaczynam odczuwac niechec przed jakimkolwiek udzielaniem sie tu bo zaraz sie okaze, ze przybiegnie Tomasz ze swoimi naukami.

--------------

Lucas Raymond podpisal ELC. Zobaczymy czy zladuje na koncowke tego sezonu do Ameryki, jesli tak to nie zdziwilbym sie, gdyby dostal jakas symboliczna liczbe spotkan w NHL.

Tomasz 

Wysłany: 2021-04-17, 11:02   

Noodles napisał/a:
A mozna tu miec wlasne zdanie? Czy trzeba Ci tylko przytakiwac? I moze przestalbys strofowac/pouczac ludzi bo kazdy tu jest dorosly i wypowiada sie w swoim stylu i ma swoja opinie. Te Twoje przytyki pod moim adresem sprawiaja, ze zaczynam odczuwac niechec przed jakimkolwiek udzielaniem sie tu bo zaraz sie okaze, ze przybiegnie Tomasz ze swoimi naukami.

Można, a nawet trzeba. Kompletnie mnie nie interesuje, czy ktoś będzie mi przytakiwał. Od nikogo tego nie wymagam. A to, że chciałbym, aby dyskusje toczyły się tutaj na rozsądnym poziomie. Tyczy się wszystkich bywalców. Łącznie ze mną. Jedyne czego zawsze doradzałem to zdroworozsądkowe podejście. I przede wszystkim opieranie się na faktach.

Skoro masz swoje zdanie. Podobnie, jak reszta. To wypadałoby potrafić je obronić. Ale ponownie. Z głową. Z kolei ja staram się na tyle szeroko udzielać/komentować. Aby to forum miało swoje życie, a nie skończyło na kolanie u Ziona. Więc warto czasami wyjść poza swój ciasny światopogląd. I to docenić.

Podsumowując. Mam propozycję. Dyskutujmy, bez zbędnych emocji, czy fochów.

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2021-04-23, 05:53   

W każdym innym sezonie byłbym pewnie wściekły gdyby najmniej utalentowany zespół ligi dzięki grupie grinderów, solidnej bramce i systemowi gry a'la z lat 90' wybierał potem w drafcie z 9-10 :facepalm: .
Więc szczęście w nieszczęściu.

Zaraz Noodles znowu mi zarzuci, że wrzucam naszych prospektów pod pociąg i mamy cierpliwie czekać na naszego Marchanda :mrgreen: , ale oby SY miał lepszą rękę do draftu, bo to wszystko idzie w najlepszym razie na przebudowę w stylu :nyi: ...

P.S. Wygląda na to, że nasze chłopaki z The Athletic też zaczynają myśleć podobnie. Fajny podcast, który dobrze obrazuje zagrożenia dla naszej przebudowy.
Też jestem zdania, że przed SY być może najważniejsze okres w jego dotychczasowym urzędowaniu i to lato zdefiniuje naszą przyszłość.
Nie możemy biernie czekać na to co przyniesie los, bo to jest ścieżka jaką kroczą od lat :buf: .
Opieranie przebudowy na tym, że Draper i spółka zdziałają podobne cuda w drafcie jak ekipa Ala Murray'a, dopisze nam szczęście w loterii w odpowiednim czasie, złowimy grube ryby z UFA jest cholernie złudne. Ten talent, który mamy to może nawet na regularne play off nie wystarczyć :facepalm: .
Nie stać nas na kolejny zaciąg weteranów na krótkich umowach, którzy grają o nowe kontrakty, zapychają miejsca w składzie, my później nie jesteśmy w stanie ich opylić podczas TD = obsuwamy się w okolice top 8-10 co dla organizacji w naszej sytuacji jest strzałem w kolano.

piotras1985 

Wysłany: 2021-05-06, 06:00   

Sytuacja na koniec sezonu zaczyna się nieco krystalizować i mamy spore szanse na miejsce 29. Wszystko zależy od naszej postawy w dwumeczu :cbj: i tego jak swoje zaległe mecze rozegrają :njd: i :van:

Roggi 

Wysłany: 2021-05-08, 09:22   

Cytat:
Sytuacja na koniec sezonu zaczyna się nieco krystalizować i mamy spore szanse na miejsce 29. Wszystko zależy od naszej postawy w dwumeczu :cbj: i tego jak swoje zaległe mecze rozegrają :njd: i :van:

Jeszcze 2 pkt, brak pomocy ze strony innych i po loterii będzie 9-10 :troll: . Co roku ta sama historia... Armia zaciężnych wyrobników nagle sobie przypomina, że trzeba grać o swoje dupsko w NHL i ciuła punkciki. Zamiast pewnej lokaty w top 5, obsuwa w 6-10. A CBJ wystawili na ostatnie mecze bramkarza z AHL i cześć :roll: .
Jeżeli Twoi skauci od 19 lat udowadniają, że nie potrafią namierzyć w drafcie elitarnego talentu, to potrzebujemy pomocy od losu i wsparcia swojego szczęścia.
Jak chcą gnić w przeciętności to niech kontynuują przebudowę w ten sposób. Zobaczymy jak się to skończy :troll: .

Tomasz 

Wysłany: 2021-05-09, 10:53   

piotras1985 napisał/a:

Po tym weekendzie jest jeszcze "jaśniej". Będę posiłkował się wpisami z wróbla:

Podsumowując wątpię, aby :cgy: (grają dziś w nocy), czy nawet :van: (potrzebują tych 5 punktów). Zostali za plecami :det: . Z tego co wiadomo teraz wynika, że ekipa z Detroit będzie wybierać w przedziale 6 do 8. Co wcale nie jest taką tragedią. Ale jak widać to chyba tylko moje zdanie. ;)

Zmieniając nieco temat. Słyszałem, że Hronek oraz Zadina wybierają się jednak na Mistrzostwa Świata rozgrywane na Łotwie (21.05 - 06.06, Ryga). Zobaczymy, czy będą inni kandydaci biorąc pod uwagę listę urazów, czy kontuzji.

Wrzucam jeszcze medialne rozciąganie wyobraźni przez zainteresowanych:

Dziadzia Redmond, jak zwykle w roli niepoprawnego optymisty. ;)

Tomasz 

Wysłany: 2021-05-12, 15:10   

Minęło kilka dni. I chyba wszyscy czekają z niecierpliwością na posezonowe decyzje Yzermana. Na ten moment. Najważniejszą jest sytuacja Blashilla. Podobno od tego Steve miał zacząć. W międzyczasie obchodził swoje 56 urodziny, ale sądzę, że obaj Panowie, już mają w głowach to, co powiedzą sobie nawzajem (lub już powiedzieli). Rozglądając się po lidze. :cbj: , czy :arz: , już wiedzą na czym stoją. Czyli będą szukać nowych twarzy na ławce trenerskiej.

Jak widać dzięki sytuacji pandemicznej. Chyba nie zobaczymy tradycyjnego opróżniania szafek przez graczy. Udzielania wywiadów i innych rzeczy, które mogły dać więcej inside. Na to czego możemy oczekiwać jako kibice.

Warto wspomnieć o ostatnich kadrowych ruchach. W dwóch oddzielnych ruchach :det: odesłały na zaplecze Smitha, Veleno, Fulchera oraz Pickarda. O tym jaki to, miało wpływ na :grg: . Wspomnę, gdy całkowicie zakończą się rozgrywki na farmie (pewnie w niedzielę).

W poniedziałek okazało się też, że tegorocznym nominowanym do nagrody Bill Masterton Memorial Trophy, jest DeKeyser. Co nie może dziwić.

Za to, dziś. Na łamach The Athletic. O podsumowanie i indywidualne oceny pokusił się Bultman: Red Wings final 2021 report card: Jakub Vrana, Jonathan Bernier lead the way with top grades

A jeśli ktoś jest całkiem znudzony. To polecam ostatni odcinek Wings for Breakfast: Jack Eichel, possible goalie and UFA options, a tank-a-thon simulation, and more

Tomasz 

Wysłany: 2021-05-16, 12:05   

Wygrana Orek minionej nocy sprawiła, że już tylko punkt dzieli je od zepchnięcia Skrzydeł na 27. miejsce w końcowej tabeli ligi (5 od końca). Czym nieco "poprawią" szanse ekipy z Detroit na wygranie którejś z loterii draftowych (tylko dwa losowania).

Niemniej Draft (losowanie w loterii), czy Expansion Draft. Te wydarzenia ciągle przed nami. Natomiast pora sporządzić listy graczy, którzy czekać będą na nowe kontrakty. Czy w Detroit, czy gdzie indziej.

Status RFA: Bertuzzi, Vrána, Erne, Bromé, Rasmussen, Swiecznikow, Djoos, Cholowski, Lindström, Hronek

Status UFA: Helm, Filppula, Glendening, Ryan, Gagner, Staal, Biega, Bernier

I już w minioną środę pojawiły się wiadomości dotyczące dwóch nazwisk. Najpierw była to tylko plotka o tym, że Bromé dołączy w przyszłym sezonie do ekipy HC Davos. Następnie już potwierdzony 2-letni kontrakt z EV Zug, parafował Djoos. Obie ekipy grają w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwajcarii, a druga z wymienionych jest aktualnym Mistrzem. Biorąc pod uwagę to, jak układał się sezon w NHL dla obu graczy. Wcale się nie dziwię, że założą stroje innych ekip.

Swój głos zabrał także Bultman: Who stays, who goes: Predicting which Red Wings players will be back in 2021-22

Osobiście nadal czekam na oficjalne stanowisko klubu w sprawie Blashilla. Tak na logikę. I im dłużej trwa proces decyzyjny. Tym bardziej pewne, że zostanie w Detroit. Z kolei w innych organizacjach się nie patyczkują. Ostatnimi czasy wraz z całym sztabem wyleciał z :nyr: , David Quinn.

Tomasz 

Wysłany: 2021-05-18, 19:57   

Red Wings extend head coach Jeff Blashill

Już widzę tą frustrację wylewającą się uszami u części tutejszej społeczności. Cóż. Yzerman wraz z kierownictwem tak zdecydowali. Inna sprawa, że Bylsma będzie jednak szukał nowego pracodawcy. Szczegóły w tekście z klubowej "oficjalki". Czułem, że tak się stanie. Tak, jak pisałem wcześniej. Za długo to wszystko się przeciągało w czasie, aby Jeff się jednak wyhuśtał. ;)

piotras1985 

Wysłany: 2021-05-18, 22:10   

hmm, nic nie widzę na temat długości. Zakładam że pewnie 2 lata, co pewnie jest do przeżycia tyle że ciężkostrawne. Widziałem też gdzieś mocno nieoficjalne info o 3 latach. To oznacza, że SY ma podejście jak Roggi: jeszcze musimy tankować długo i głęboko.

Roggi 

Wysłany: 2021-05-19, 06:19   

Cytat:
To oznacza, że SY ma podejście jak Roggi: jeszcze musimy tankować długo i głęboko.

Jeżeli twój najlepszy gracz notuje 23 pkt w 44 meczach (swoją drogą będziecie jeszcze przepraszać kolegę bukaja po tym jak na niego naskoczyliście gdy porównał jakiś czas temu Larkina do 3C w dobrym zespole 8-) :troll: ) , a w systemie nie widać nikogo z potencjałem na robienie PPG w NHL to nie pozostaje nic innego jak spuszczenie spodni do kolan na kolejne lata :mrgreen: .

Niech mi jeszcze ktoś napisze jakie to salary cap jest fajnie :facepalm: ...
Większość operuje w budżecie 81 mln $, a Tampa bezkarnie wystawia sobie skład za 100 mln $ podobnie jak w 2015r. :chi: . Jaki jest sens mydlić sobie oczy skoro dalej są równi i równiejsi?
Po drugie jedyną obecnie opcją na bycie lepszym jest bezwstydne tankowanie, ale skoro co sezon połowa ligi ma ten sam pomysł to nawet mając najgorszy/najnudniejszy roster, nie jesteś w stanie przebić się do top 5 draftu :facepalm: .

Komedia, ale przynajmniej jest wyrównany poziom :lol:

Odpowiedz do tematu