| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Zion
2021-01-14, 18:34
Preseason 2020/21
Autor Wiadomość
Zion 
Administrator
DetroitRedWings.pl

Ulubiony Zawodnik: Filip Hronek, Filip Zadina
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2020-08-14, 20:55   Preseason 2020/21

Zakładam temat dotyczący przygotowań do sezonu 2020/21. Nowy sezon powinien rozpocząć się 1 stycznia 2021. Obóz przygotowawczy i mecze przedsezonowe najprawdopodobniej w grudniu. Z wiadomych względów w tym roku nie zostanie rozegrany turniej prospektów, a obóz nie odbędzie się tradycyjnie w Traverse City tylko w Detroit (Little Caesars Arena).

Lista Zawodników

Obóz przygotowawczy:

2020/21 TRAINING CAMP - LITTLE CAESARS ARENA

(31.12.2020 - 12.01.2021)

31.12.2020 - Czwartek
Trening - Dzień 1
10:30 am (16:30) - :det:

01.01.2021 - Piątek
Trening - Dzień 2

02.01.2021 - Sobota
Trening - Dzień 3

03.01.2021 - Niedziela
Trening - Dzień 4

04.01.2021 - Poniedziałek
Trening - Dzień 5

05.01.2021 - Wtorek
Trening - Dzień 6; Mecz nr 1
10:00 am (16:00) - Red :det: : :det: White

06.01.2021 - Środa
Trening - Dzień 7

07.01.2021 - Czwartek
Trening - Dzień 8

08.01.2021 - Piątek
Trening - Dzień 9; Mecz nr 2
6:30 am (18:30) - Red :det: : :det: White

09.01.2021 - Sobota
Trening - Dzień 10

10.01.2021 - Niedziela
Trening - Dzień 11, Mecz nr 3
6:30 am (18:30) - Red :det: : :det: White

11.01.2021 - Poniedziałek
Trening - Dzień 12

Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Zadina
Wysłany: 2020-12-31, 11:22   

Red Wings training camp battles: Who gets the final forward, defense spots?

Kilkadziesiąt godzin temu Blashill odpowiadał na pytania dziennikarzy. I jeśli się go posłucha spokojnie i ze zrozumieniem. To wiadomo czego możemy się spodziewać na obozie treningowym oraz w trakcie sezonu. A Bultman, jak zwykle podszedł logicznie do tego co widział i słyszał. Nie jest tajemnicą, że zbliżający się początek obozu, czy ta 25-minutowa "konferencja prasowa". Miały tutaj kluczowe znaczenie przy wyciąganiu wniosków.

Natomiast wczoraj wieczorem ukazała się wreszcie 40-osobowa lista z nazwiskami [23F, 12D, 5G]:

Panowie, jakieś przemyślenia, propozycje? Co do ostatecznego produktu na lodzie.

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2020-12-31, 12:54   

Wierz lub nie, ale zanim przeczytałem wprowadzenie do sezonu Dana na The Athletic i zobaczyłem suchy liczby stojące za tą drużyną to miałem więcej optymizmu przed startem rozgrywek.

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-01, 12:55   

Roggiuszu, skoro tak twierdzisz. Niech Ci będzie. Inna sprawa, że nie o to pytałem w poprzednim wpisie.

Przypominam, że wczoraj odbył się "początek" obozu, ale zawodnicy dopiero dziś wyjadą na lód. Wtrącę także kilka cytatów autorstwa Bultmana:

Quintessential first day of training camp quote today from Anthony Mantha, who says "everyone's stronger, bigger, faster," but he does make a good point as to why the team should expect each player to have improved at *something* this offseason:

"We had so much time in our hands, that if you weren't stronger and faster, then you kind of wasted time this summer."

Anthony Mantha says his biggest area of focus this offseason was his skating. He did a couple of power skating lessons, in addition to the natural skill and shot work he did being on the ice all offseason.

Detroit coach Jeff Blashill frequently says that when Mantha's skating is on, he's hard to stop -- which showed (especially early) last season.

Anthony Mantha says "I'm going to try not to drop the gloves, that's for sure."

Mantha acknowledges there will be physical games this season, playing the same teams so many times. But because he has missed time in recent seasons stemming from fights, this should be music to Jeff Blashill's ears.

To wszystko możemy usłyszeć w wywiadzie poniżej:

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-01, 23:19   

Wybrałem tylko wpisy Bultmana oraz Khana, a także materiały z oficialnych żródeł :det:

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-02, 11:25   

Obóz wystartował. Poznaliśmy pierwotny plan Blashilla na wyjściowy skład. A tutaj kompletna cisza. Więc sam krótko omówię to, co widać, gdy zaglądnie się do sieci oraz w materiałach wrzucanych wczoraj.

Ofensywa:

Bertuzzi - Larkin - Mantha (1st line)

Czołowa formacja bez zmian. Jeśli tylko każdy z nich jest zdrowy i mają trochę miejsca i czasu, aby się rozpędzić. Powinni po raz kolejny powinni być kołem napędowym tej ekipy.

Zadina - Fabbri - Ryan (2nd line)

Przyjrzyjmy się. Jest obiecana próba z Fabbrim na środku o której słyszeliśmy od pół roku. I dobrze. Zobaczymy, czy da sobie radę. Nowy nabytek, czyli Ryan na prawym piórku. To odpowiednie miejsce, aby zacząć budować pewność siebie na ligową skalę. Z pewnością nim podpisał kontrakt, miał obiecane, że dostanie sporo minut. Na lewym skrzydle ten utalentowany Czech, który w końcu doczeka się prawdziwej szansy. Od początku kampanii. Jeśli wszyscy będą potrafili się zgrać. Mogą specjalnie nie odstawać od pierwszej linii.

Namiestnikow - Filppula - Gagner (3th line)

Cóż. Na środku doświadczony Fin, który z automatu wylądował niżej po spodziewanych zmianach w top-6. Solidny defensywnie, nadal przydatny, znamy jego atuty. A, że wiek postępuje. To naturalne. Lewa strona dla 28-latka, który zapewne chciałby stabilizacji. W minionym sezonie zmieniał klub aż dwa razy. I będąc graczem uniwersalnym (każda ze stron, plus środek). Znalazł się tam gdzie być powinien. Na prawym piórku doświadczony i pracowity Gagner, który potrafił się solidnie zaprezentować, gdy trafił do Detroit. Szybko go zaklepano i jedyne czego można żałować. To fakt, że dla niektórych kibiców. Mimo wszystko zajmuje miejsce w składzie, kosztem jednego z prospektów (np: Swiecznikowa?).

Helm - Glendening - Erne (4th line)

Na środku jeden z najbardziej pracowitych hokeistów w tej organizacji. Niemal zawsze można niego liczyć w kole wznowień. W ligowej czołówce od kilku lat. Ciekawe co pokaże w ostatnim roku obecnego kontraktu. Prawa strona oddana w ręce dynamicznego chłopaka. Dla którego to ostatnia szansa, aby przekonać do siebie kierownictwo i sztab trenerski. Mam nadzieję, że ją wykorzysta. Bo czeka pół tuzina innych nazwisk. Helm okupujący lewe piórko to takie dopełnienie. Sam jest zaprawionym w bojach weteranem, który także ma jeszcze coś do udowodnienia. Nim zakończy współpracę z tą organizacją (a może go jednak przedłużą?). Wiem, że Blashill ma do niego pewien sentyment. Co niejednokrotnie skutkowało obecnością 33-latka w top-6, gdy inni byli kontuzjowani.

Defensywa:

DeKeyser - Hronek (top pair)

Niby nie ma niespodzianki, ale tutaj kluczową rolę odegra forma DeKeysera po powrocie. Sam czuje się dobrze, właściwie wrócił do zdrowia. Ale zobaczymy, jak wypadnie w wewnętrznych springach, które zaczynają się dzisiaj. O Hronka się nie martwię. Nadal powinien dostawać czołowe minuty i wyznaczać trendy dla innych obrońców.

Staal - Nemeth (second pair)

Tak czułem, że Staal dostanie coś w rodzaju szansy. Z pewnością chodzi mu o udowodnienie, że nadal potrafi konkurować na poziomie NHL. Ja mam mieszane uczucia. Widziałbym go niżej na starcie rozgrywek. Warsztat Nemetha już poznaliśmy. Kluczowy człowiek, gdy mowa o typowo defensywnej stronie tego bloku obronnego. Po kilkoma względami. Najberdziej efektywny obrońca ubiegłego sezonu.

Merrill - Stecher (bottom pair)

Zupełnie nowa trzecia linia. Stworzona z chłopaków, którzy przybyli do Detroit, aby pokazać nieco więcej, niż do tej pory. Jeden z przywiązaniem do defensywnych detali, drugi z ofensywnym zacięciem. A przecież w :det: na gwałt jest potrzebny obrońca, który mocno pokieruje drugą formacją w PP (póki co miejsce w pierwszej oddano DeKeyserowi, przed Hronkiem).

Między słupkami:

Greiss (starter/1A)
Bernier (backup/1B)

Oczywiście bez zaskoczenia. 34-latni Niemiec sprowadzony po to, aby podnieść poziom na tej pozycji. Wystarczy, że będzie bronił tak, jak na to wskazuje jego średnia z całej kariery. Z kolei nieco młodszy Kanadyjczyk. Także powinien potwierdzić rolę solidnego gracza z nadziejami na przedłużenie kontraktu u obecnego pracodawcy. Ten tandem ma jedno zadanie. Sprawić, aby zespół przestał przegrywać kilkoma bramkami różnicy i dać co wieczór cień szansy swojej ekipie na zwycięstwo. Dystrybucja meczy pomiędzy mi także będzie kluczowa. Przy tak ciasnym i trudnym kalendarzu.

Jest jeszcze jeden wątek. Wewnętrzna rywalizacja w perspektywie ekspansji do Seattle. W tej chwili lejce trzyma Greiss. Ma kontrakt na kolejny sezon. Do tego przyjazny kwotowo, a każda organizacja może chronić tylko jednego bramkarza. Z kolei Bernier wcale nie jest na straconej pozycji. Jeśli dostanie przedłużenie w trakcie sezonu. Za pieniądze podobne do obecnych. I znowu będzie niósł ten zespół na swoich barkach. To da mnóstwo argumentów do zastanowienia się dla Yzermana i spółki.

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-02, 21:40   

Rola forumowego skryby zobowiązuje. Day #2 spędzony na lodzie za nami.

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-04, 22:05   

Dni #3 & #4 w pigułce.

Niedziela:

Poniedziałek:

Pierwszego dnia najwięcej kontrowersji było przy pierwszej formacji do PP. Mam na myśli wstawienie do niej DeKeysera, a nie Hronka. Ciekawe, że jak zabrakło Helma po dwóch dniach. W jego miejsce wskoczył wczoraj Bromé. Dziś było podobnie (oglądałem transmisję przy narracji Kena Kala). To pokazuje, że chyba można go uznawać za 13-stego napastnika. Przed np. Nielsenem. Z Austrii jest także ściągany Pickard (dobrze się spisywał w Europie). Czyli faworyt niektórych pismaków do #3 między słupkami (taxi squad).

I generalnie jak się czyta te materiały, słucha tych graczy, czy samego Blashilla. Faktycznie można odnieść wrażenie, że nastawienie do sezonu jest bardzo pozytywne. A poza duetem bramkarskim są pojedyncze miejsca w składzie, które może wygrać ktoś pokroju wspomnianego Bromé, Rasmussena, Swiecznikowa, Lindströma, czy Cholowskiego. Czuję, że furor wśród komentujących osób zrobi fakt, że Mantha jest mocno próbowany w PK. :P

Jutro przed południem ichniego czasu. Krótki 20 minutowy rozruch, a później pierwszy z trzech wewnętrznych sparingów, które zostaną rozegrane podczas tego obozu. Z kolei w środę dzień wolny.

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-06, 12:55   

Panowie, ktoś oprócz mnie oglądał wczorajszy mecz sparingowy?

Poświęciłem popołudnie i jak mam być szczery. Dopiero dogrywka, była minimalnie intersująca. Zgadzam się z większością dziennikarzy skupionych wokół :det: . Przyzwoicie pokazał się młody core zespołu. Nowe nabytki tacy jak Bromé, Namiestnikow, czy Ryan, a nawet dorzuciłbym Stalla.

Red Wings scrimmage observations: Mathias Bromé makes an impression

Pandemon 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 1997
Wysłany: 2021-01-06, 16:15   

Też obejrzałem i prawie zasypiałem z braku emocji...ale nie ma co się dziwić bo to tak naprawdę pierwszy wyjazd na lód w większym wymiarze czasu dla tych którzy nie grali w Europie.

Najbardziej wkur....o mnie jak zwykle pierd....e Arta Regnera...mam uczulenie na gościa...po prostu nie da się słuchać starego zgreda. Z Kalczynskim przeciwnie bo lubię jego komentarz i nie mam poczucia straconego czasu ale Regner to pajac.

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-06, 19:10   

Pandemon napisał/a:
Też obejrzałem i prawie zasypiałem z braku emocji...ale nie ma co się dziwić bo to tak naprawdę pierwszy wyjazd na lód w większym wymiarze czasu dla tych którzy nie grali w Europie.

Najbardziej wkur....o mnie jak zwykle pierd....e Arta Regnera...mam uczulenie na gościa...po prostu nie da się słuchać starego zgreda. Z Kalczynskim przeciwnie bo lubię jego komentarz i nie mam poczucia straconego czasu ale Regner to pajac.

Słuchaj, ja się kompletnie nie dziwie. Pierwsze kilka minut było bardzo wolne. Ale jak większość graczy poczuła lód na dobre. To zrobiło się ciekawiej. Przed dogrywką wynik był niski 2:2, ale przecież nie chodziło o jakąś pogoń za tablicą wyników. Najważniejsze jest to, aby nie zrobili sobie krzywdy nawzajem. To samo mówił Blashill po meczu. Jasne intensywność musi wzrosnąć w kolejnych dniach obozu, ale bez szaleństw. Co zrozumiałe. Tak, samo, jak fakt, że gracze którzy wrócili z Europy. Póki co wyglądają lepiej od tych, którzy nie mieli okazji się ślizgać.

Właśnie. Oprawa meczu. Sam miałem o tym wspomnieć, ale się powstrzymałem. Teraz wiem, że i ktoś myśli podobnie. Kena Kala szanuję, choć nigdy za nim wybitnie nie przepadałem. Nie mam nic do niego personalnie, czy generalnie do ludzi z radia (Redmond, czy Daniels to ludzie odpowiedzialni za szklany ekran). Po prostu cenie bardziej komentarz telewizyjny. Choć np. Bob Kaser komentujący Gryfy w AHL. To naprawdę jest radiowy profesjonalista. Z oczywistych względów pomijam także tą babeczkę (Daniella Bruce), która im wczoraj towarzyszyła (i nie tylko wczoraj).

Natomiast Art Regner zasługuje na oddzielny akapit. Faktycznie ma sporo momentów, gdzie po prostu konfabuluje bo nie ma rzetelnej wiedzy lub opowiada dyrdymały, czy całkiem milknie. Nie widząc jak się wysłowić. Bywa nudny, głupkowato się uśmiecha i nie jest to poziom dziennikarstwa, który należy pokazywać/preferować. Na konferencjach prasowych także potrafi zadawać wręcz idiotyczne pytania. Niestety ten "zgred" ma dość mocną pozycję w dziennikarskim świadku skupionym wokół drużyny. Ma na przykład swój podkast, który jest na głównej stronie klubu. Czasami prowadzi lub bierze udział w różnych panelach, segmentach, czy programach (np. The Word on Woodward) i tak dalej. Więc mnie raczej wkurwia to, że zapewne nikt z Fox Sports Detroit (oryginalny pracodawca) się go "od tak" nie pozbędzie. I zwykli kibice naszego pokroju. Po części będą na niego skazani, śledząc różne materiały.

Wracając jednak do samego obozu. Dziś był/jest dzień wolny. Więc cały czas nie ma aktualizacji co do stanu Swiecznikowa (prawdopodobnie kontuzja ramienia?), czy Elsona (strzelec drugiej bramki dla "Białcyh"), który zjechał z lodu po zderzeniu knee-on-knee. Z jednym z partnerów. Nic nowego nie wiadomo też w sprawie Helma. Opuścił już trzy dni treningowe z rzędu i choć nie twierdze, że to: covid-19 reasons. Mam nadzieję, że i tutaj coś się na dniach wyjaśni.

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-07, 22:45   

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-09, 20:40   

Siódmy dzień obozu i drugi wewnętrzny sparing Czerwonych z Białymi to już historia. Dziś odbył się normalny trening w obu grupach.

Piątek:

Red Wings scrimmage observations: Will Detroit’s secondary scoring be enough?

Sobota:

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-11, 22:45   

Obecnie jesteśmy w trakcie ostatniego segmentu obozu. W niedzielę odbył się ostatni mecz sparingowy. Dziś czyli w poniedziałek mamy za sobą ostatni trening na lodzie. Z kolei wtorek jest dniem wolnym. Tak więc spora część decyzji zapadła już dzisiaj. A wyjściowy skład wykrystalizuje się mocniej, gdy już w pełni będzie wiadomo. Kto jest zdolny do gry, a kto nie. Oraz to, jak potoczyły się losy 10 graczy umieszczonych dziś na liście odrzutków.

Niedziela:

Skończyło się tak: #LGRW Daily: Team White Upends Team Red in Scrimmage Finale, 6-2

A teraz trochę o przebiegu meczu:

Poniedziałek:

Ostatni trening odbyło na lodzie 23 graczy. 20 z pola i trzech bramkarzy. Zabrakło ponownie Helma i Ryana, którzy prawdopodobnie wylądują na liście kontuzjowanych (zwykłe IR), gdy ruszy sezon. W podobnym tonie wypowiadał się o nich Blashill na dzisiejszej konferencji. Kolejnym graczem, którego absencję odnotowano był Erne. "Niezdolny do gry" taka była zwyczajowa fraza, wygłaszana na jego temat. Za to powrócił Swiecznikow, ale Yzerman i spółka nie mogli podjąć innej decyzji (wrzucono go na waivers). Ważną informacją jest fakt, że Rasmussen najprawdopodobniej wyjedzie na lód w czwartek.

Poniżej wszystkie formacje z dzisiejszego rozruchu:

Bertuzzi-Larkin-Mantha
Namestnikov-Fabbri-Zadina
Bromé-Filppula-Gagner
Rasmussen-Glendening-Nielsen

DeKeyser-Hronek
Staal-Stecher
Nemeth-Merrill
Biega-Lindstrom

Zestawienia do PP:

(1st) Rasmussen (net front in place of Ryan), Bertuzzi (slot), Larkin-Mantha (flanks), DeKeyser (point).
(2nd) Fabbri (net front), Gagner (slot), Hronek-Zadina (flanks), Merrill (point).

Lekkie podsumowanie: #LGRW Daily: Red Wings close to finalizing roster as training camp ends

Gracze, którzy wylądowali na waivers: Pickard, Boyle, McIlrath, Lashoff, Hicketts, Turgeon, Swiecznikow, Elson, Criscuolo oraz Barber. Oczywiście może zdarzyć się tak, że nikt nie zostanie podebrany (co jest bardzo prawdopodobne). I z części tych graczy zostanie uformowany tutejszy taxi squad (od 4 do 6 osób). Bystre oko wyłapie, że nie ma w tej grupie np. Hirose, który automatycznie załapał się na press box w NHL.

Wtorek:

Formalnie ostatni dzień obozu, ale już bez ślizgania się na lodzie.

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-13, 11:00   

:det: na swojej oficjalnej stronie rozwiali chyba wszystkie wątpliwości. Wczorajsza relacja prasowa dopina temat.

Do :grg: odesłani zostali: napastnicy Barber, Criscuolo, Elson, Hirose, Pearson, Swiecznikow oraz Turgeon, obrońcy Hicketts, Lashoff, a także McIlrath i bramkarz Fulcher.

Utworzono także pełny 6 osobowy taxi squad: napastnicy Rasmussen, Smith, jak również obrońcy Cholowski i Lindström, a także tandem bramkarski Boyle, Pickard.

Jednocześnie poza składem umieszczono trzy nazwiska. Helm (IR), McIsaac (SOIR), Djoos (NHL-non roster), a także podziękowano przebywającemu na obozie dzięki PTO, Nagle.

Dzięki temu ostało się 22 graczy (13F, 7D, 2G):

Z przodu: Zadina, Fabbri, Mantha, Glendening, Filppula, Ryan, Bertuzzi, Larkin, Erne, Nielsen, Bromé, Gagner, Namiestnikow.

Z tyłu: Biega, Hronek, Stall, Nemeth, Merill, DeKeyser, Stecher.

Między słupkami: Greiss, Bernier.

Nadal można spekulować co do wyjściowego składu (osobowo w miejsce Ryana, Erne?). Ale lekko podsumowując. Gratulacje należą się Bromé, który prawie na pewno przebił się na lód NHL. Zerkając na CapFriendly, widzę, że DeKeyser dostał status IR. Co nieco dziwi, ponieważ nie opuścił, ani jednego dnia obozu. Pewnie to taka kosmetyczna zmiana. Sięgająca jeszcze poprzedniego sezonu (przesunięty z LTIR, na zwykłe IR). Nie znam jeszcze startera na jutro, a także kiedy dokładnie w organizacji zamelduje się Djoos.

Temat można zamknąć. ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi