| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
NHL 2020/21
Autor Wiadomość
Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Zadina
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2020-12-20, 10:25   

Podsumowując najważniejsze konkrety:

1) 13 grudnia faktyczną datą startu sezonu

2) Kalendarz zawierający 56 meczowy sezon, rozgrywany wewnątrz poszczególnych dywizji.

3) Brak meczy sparingowych pomiędzy drużynami przed startem kampanii

4) Cztery skondensowane dywizje w tym jedna w pełni Kanadyjska

5) Kształt dywizji po kosmetycznych zmianach (w USA):

a) :bos: :buf: :njd: :nyi: :nyr: :phi: :pit: :was:

b) :car: :cbj: :dal: :det: :chi: :fla: :nsh: :tbl: (niewielkie szanse Skrzydeł na odbicie się od dna, choć nie uważam tej dywizji za najmocniejszą)

c) :ana: :arz: :col: :lak: :min: :sjs: :stl: :vgk:

d) :cgy: :edm: :mon: :ott: :tor: :van: :wpg:

6) Wprowadzenie tzw. "TAXI SQUAD". Czyli rozwiązania pozwalającego posiadać każdej ekipie do 5 "dodatkowych graczy". Przy zachowaniu zasad takich jak limit czapki płac, czy listy odrzutków (waivers list).

Wszystko co zostało uzgodnione z obu stron. Oczywiście musi być jeszcze zatwierdzone przez odpowiednich urzędników we wskazanych stanach (USA), czy prowincjach (Kanada).

Tomasz 

Wysłany: 2020-12-23, 13:00   

W ciągu dwóch ostatnich dni. Nazbierało się całkiem sporo materiałów wideo:

A także nie sposób zapomnieć o innych zmianach:

Zostały tylko 3 tygodnie! ;)

Tomasz 

Wysłany: 2020-12-25, 14:06   

Nie wiem, jak u reszty forumowiczów. Ale w moim przypadku mejl od właściciela NHL.tv. Który pojawił się wczorajszym wieczorem. Poinformował mnie o cenie za całosezonowy pakiet. Wynosi ona 99,99 $ (plus podatek). Co jest kosztem do przełknięcia za 56 meczy :det: oraz to, co uda mi się zobaczyć w przypadku innych ekip (plus cała faza PO).

Pandemon 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 1997
Wysłany: 2020-12-26, 11:50   

Mnie akurat nie stać ale jest strona gdzie są właściwie wszystkie mecze live i z odtworzenia za darmoszke. Wiadomo że jakość nie urywa ale zawsze jakaś alternatywa.

Tomasz 

Wysłany: 2020-12-26, 12:00   

Pandemon napisał/a:
Mnie akurat nie stać ale jest strona gdzie są właściwie wszystkie mecze live i z odtworzenia za darmoszke. Wiadomo że jakość nie urywa ale zawsze jakaś alternatywa.

Chyba nawet wiem jaka. ;)

A tak zupełnie poważnie to doskonale Cię rozumiem. Choć sam zwyczajnie cieszę się, że hokej na tym poziomie wraca do karty dań. ;)

Panowie, a jak z Waszymi prognozami. Pokusicie się o jakiś ranking, dla każdej z dywizji?

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2020-12-26, 21:03   

Cytat:
Mnie akurat nie stać ale jest strona gdzie są właściwie wszystkie mecze live i z odtworzenia za darmoszke.

Jest też stronka gdzie oglądasz wszystkie zawodowe ligi z USA, wybierając sobie jakość jak w tych płatnych odtwarzaczach. Oglądałem tam do tej pory NBA, ale teraz i resztę lig już mają. Nie wiem jak to robią, że ich nie zablokowali :shock:

Pandemon 

Za Red Wings od sezonu: 1997
Wysłany: 2020-12-26, 21:21   

Roggi podrzuć namiary na prv

Yogi80 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina , Filip Hronek
Za Red Wings od sezonu: 1990
Wysłany: 2020-12-26, 21:52   

Ja mam dostęp do KHL i szczerze powiedziawszy nawet nie chce mi się oglądać tych pustych lodowisk w Ameryce. W Rosji wydaje się że te 50 % ludzi sobie wchodzi i zupełnie inaczej się to ogląda. Wiadomo będę śledził każdy mecz Detroit ale resztę już niekoniecznie.

Tomasz 

Wysłany: 2020-12-27, 12:30   

Panowie dobrze, do meritum. Zostało jeszcze kilkanaście nazwisk z rynku RFA do podpisu. Kilku solidnych graczy z UFA także nie pozostanie bez zajęcia. I pewnie okaże się, że w nie jednej organizacji. Dojdzie do wymuszonych przetasowań w składzie (choroba, kontuzja etc.). Co odbije się na finalnym produkcie, który wyjedzie na lód.

Ale w tej chwili można już pokusić się o wytypowanie kolejności. U mnie to, wygląda mniej więcej w ten sposób:

Dywizja Północna: :tor: :van: :mon: :cgy: :edm: :wpg: :ott:

Dywizja Wschodnia: :phi: :bos: :nyi: :was: :pit: :nyr: :buf: :njd:

Dywizja Centralna: :tbl: :cbj: :car: :dal: :nsh: :fla: :chi: :det:

Dywizja Zachodnia: :col: :vgk: :stl: :sjs: :min: :arz: :lak: :ana:

Roggi 

Wysłany: 2020-12-28, 10:17   

Świetnie przeprowadza przebudowę Dorian w :ott: . Jeden z najbardziej niedocenianych GM w lidze.
Kolejny cios między oczy dla :det: , ale to prawdopodobnie przez nowy podział na dywizje Tampa zrobiła biznes z Sens, a nie z nami.
Dostali 2 rundę, za spadający kontrakt Paquette'a też to samo na wiosnę zapewne przytulą.

Dywizja Północna: :tor: :cgy: :mon: :edm: :van: :wpg: :ott:

Dywizja Wschodnia: :pit: :phi: :bos: :nyi: :was: :nyr: :buf: :njd:

Dywizja Centralna: :tbl: :car: :dal: :nsh: :cbj: :fla: :det: :chi:

Dywizja Zachodnia: :col: :vgk: :stl: :sjs: :arz: :min: :ana: :lak:

Tomasz 

Wysłany: 2020-12-30, 12:00   

Zacząłem mocniej się zastanawiać i bardzo prawdopodobne, że kilku ekip nie doszacowałem (np. Kaczek), a inną ekipę przeszacowałem (np. Orki). Jeśli ktoś ceni analizy Luszczyszyna z The Athletic. Zapewne zrozumie o co mi chodzi. Z tego co widzę wczoraj zakończył omawianie Dywizji Północnej (ta Kanadyjska).

Sąsiad USA z Północy nadal nie wyraził pełnej zgody na to, aby wszystkie ekipy z tego kraju mogły rozgrywać mecze we własnych halach. A to może urosnąć do problemu przez który ponownie opóźni się start nowego sezonu. Choć w sumie nie dziwie się tamtejszym urzędnikom. Zażądali min. większej liczby testów oraz większej intensywności w badaniu graczy oraz personelu. Dlatego uważam, że warto rzucić okiem na ten tekst: COVID-19 expert: Rink conditions, ‘accelerating’ virus complicates NHL’s plan

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-04, 16:30   

Tekst wrzucony na serwis w ostatnim dniu 2020 roku, ale uznałem go za obowiązkową lekturę tutejszego kibica.

NHL taxi squads: How they will allow salary cap-strapped teams to save cash

Artykuł pisał Mirtle (The Athletic). Więc nie dziwi, iż podał jako model do tego komentarza. Uwielbiane przez siebie :tor: , jako najlepszy przykład tego o czym pisał. Z resztą bardzo dobry przykład. Kilka innych ekip będzie musiało zrobić to samo, aby zmieścić się pod czapką i zachować możliwość rotacji w składzie.

Przypomnę także wytyczne od fachowców:

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-08, 22:00   

Przegląd ligowej prasówki:

2020-21 NHL best bets: Which teams to put your money on (Harman Dayal, The Athletic)

Fragment o :det:

Point Totals

Detroit Red Wings OVER 41.5

This one may come off as a head-scratcher, but hear me out. Detroit’s still tied with Ottawa for the highest odds of finishing 31st, but the line seems a bit too harsh on the exact point total after a historically awful season. The model pegs them at a tick below 50 points, including a 72 percent chance of hitting 45 points — a mark that would comfortably clear the 41.5 line.

It’s remarkably easy to improve your roster when you’re at rock bottom, and that’s exactly what the Red Wings have done this offseason, mostly through addition by subtraction. Detroit gained 4.6 wins of value by shedding below-replacement-level names like Jimmy Howard, Justin Abdelkader and Trevor Daley while also receiving a modest boost from the signings of Thomas Greiss, Vladislav Namestnikov, Troy Stecher and Bobby Ryan.

Combined, this quietly helped move the needle by six wins of value, which doesn’t seem to have been taken into account in the line.

Helmet ads saving NHL for one season, but what happens next? (Sean Shapiro, The Athletic)

Ranking the top 20 Calder Trophy candidates for the 2021 NHL season (Scott Wheeler, The Athletic)

How the NHL’s new division format affects every team’s playoff chances (Dom Luszczyszyn, The Athletic)

The NHL’s top 10 breakout candidates for 2020-21 (Harman Dayal, The Athletic)

Ranking NHL’s best under-23 stars: Dahlin, Pettersson or Lafreniere at No. 1? (Corey Pronman, The Athletic)

Pozycja prospektów :det:

24. Lucas Raymond, RW, Detroit

March 28, 2002 | 5-foot-10 | 170 pounds

Previous ranking: No. 17

Skating: Average
Puck Skills: Elite
Hockey Sense: Above-average
Compete: Above-average

27. Moritz Seider, D, Detroit

April 6, 2001 | 6-foot-4 | 207 pounds

Previous ranking: No. 38

Puck Skills: Below-average
Hockey Sense: Average

58. Filip Hronek, D, Detroit

Nov. 2, 1997 | six-foot | 170 pounds

Previous ranking: No. 61

Puck Skills: Below-average

66. Filip Zadina, RW, Detroit

Nov. 27, 1999 | six-foot | 196 pounds

Previous ranking: No. 71

Puck Skills: High-end
Compete: Average
Shot: Above-average

Roggi 

Wysłany: 2021-01-10, 20:25   

Cytat:
Nie wiem, jak u reszty forumowiczów. Ale w moim przypadku mejl od właściciela NHL.tv. Który pojawił się wczorajszym wieczorem. Poinformował mnie o cenie za całosezonowy pakiet. Wynosi ona 99,99 $ (plus podatek). Co jest kosztem do przełknięcia za 56 meczy :det: oraz to, co uda mi się zobaczyć w przypadku innych ekip (plus cała faza PO).

Patrząc na to co się właśnie dzieje w NBA to raczej szkoda kasy. COVID zaatakował i drużyny mają problem żeby wystawić choćby minimum zawodników na mecz żeby nie dostać walkowera. Do tego wypadają ze składu gwiazdy przez co potentaci przegrywają z leszczami.
Jeżeli to samo dotknie NHL to możemy mieć mega niespodzianki na koniec sezonu zasadniczego i kto wie czy ktoś ze słabeuszy nie załapie się nawet na obrzeża play off :facepalm: .

Dobrze, że ten draft taki gówniany w tym roku więc nie ma przymusu bycia jak najgorszym :mrgreen:

piotras1985 

Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wysłany: 2021-01-10, 21:05   

Roggi@
nie śledzę NBA jakoś super dokładnie, ale z tego co słyszałem to początek sezonu był raczej spokojny i dopiero w tym tygodniu kilka drużyn się sypło. Cześć np. Durant siedzi na kwarantannie przez idiotyczny przepis, że nie uznają w NBA ozdrowieńców. Zresztą w ogóle mają dość rygorystyczne przepisy dotyczące kontaktów z osobą zakażoną.
W NBA było na początku sezonu dużo grubych kontuzji ze względu na krótki okres przygotowawczy. Zresztą z tego samego powodu potentaci dostają po d... od leszczy. Pewnie pod koniec stycznia wszystko wróci do normy

Odpowiedz do tematu