| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Las Vegas w NHL
Autor Wiadomość
palo 
Lodz 26ers Player

Za Red Wings od sezonu: 1998
Wysłany: 2008-09-02, 00:25   Las Vegas w NHL

Korzystając z dobrodziejstw sklepu amazon zakupiłem sobie książkę/album Hockeytown in High Def ze zdjęciami i artykułami DetNews z ostatniej kampanii mistrzowskiej.

Jednym z tekstów był bardzo fajny wywiad gazety z panami Ilitchem, Hollandem, Nillem, Devellano i Bowmanem. Wywiad robiony przed sezonem albo jakoś na początku, tak wynika z treści, ale nie ma to wpływu na jedną z wypowiedzi.

Otóż pan Ilitch powiedział, że rozmawiał osobiście, jak również z innymi członkami 'grupy trzymającej władzę' Red Wings, z Garym Bettmanem odnośnie planów rozbudowy i restrukturyzacji ligi. W wyniku tych rozmów zostało powiedziane, że definitywnie w przeciągu kilku kolejnych sezonów Las Vegas dostanie swoją drużynę w NHL, trafiając rzecz jasna do Western Conference. Co za tym idzie, Red Wings zostaną przeniesieni na Wschód.

Co o tym sądzicie?

Ja uważam, że fajnie będzie w PO móc pograć z takimi Canadiens, Rangers, Bruins czy Penguins (no i oczywiście Toronto ;) )bardziej niż z Predators. Z drugiej strony odpadnie Avalanche, Blackhawks... O zasadniczym nie ma co chyba już dyskutować bo liga będzie wracać do bardziej rozproszonego systemu gier niż te 8 spotkań interdywizyjnych... :) Dla Red Wings oznaczać to będzie mecze w ich 'normalnej' strefie czasowej i, mimo wszystko, mniej podróżowania tak jak to ma miejsce teraz w wypadach do zachodniej Kanady.

red wing 
LET'S GO RED WINGS!

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina
Za Red Wings od sezonu: 1998-1999
Wysłany: 2008-09-02, 20:43   

O ile dobrze kojarzę to RW Grali długo na wschodzie, dopiero po utworzeniu drużyny w Tampie i odrodzeniu w Ottawie zostali przeniesieni na wschód poprawcie proszę mnie jeżeli sie mylę ;) Moim zdaniem miejsce RW jest na wschodzie, boje z Avs to juz historia o czym sie w tym sezonie przekonaliśmy bardzo dobitnie, po za tym fajnie byłoby zagrać w PO z kims innym, nowym.

Jeśli RW zostaną przerzuceni na wschód to kogoś kosztem? Wszak nie od dzis się mówi o fatalnej frekwencji na meczach w Miami także Las Vegas Panthers czy zupełnie nowy klub? Pozostaje jeszcze kwestia jaki będzie miał kształt dywizja północno wschodnia bo chyba tylko tam mogą trafić Skrzydełka? zamiast Bostonu RW? Jakies pomysły ;)

Ja swego czasu czytałem również o silnych staraniach innych miast o pozyskanie klubu w nhl. Mianowicie Salt Lake City i Seattle o tyle jet to aktualne, że to drugie miast traci właśnie nba tamtejsi Sonisc zostają przenoszeni do Oklahomy, a zapotrzebowanie na sport w tym mieście jest spore. Jest więc możliwe, ze to miasto będzie walczyło o zawodowy hokej.

palo napisał/a:
Dla Red Wings oznaczać to będzie mecze w ich 'normalnej' strefie czasowej i, mimo wszystko, mniej podróżowania tak jak to ma miejsce teraz w wypadach do zachodniej Kanady.

To jet wielki plus, nie trzeba chyba przypominać jaki przebieg ma seria wyjazdowa na zachodnie wybrzeże i do Kanady :P

Generalnie jestem za

P.S Palo życzę kolejnego 1000:)

Rau(L) 
kibic

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Wysłany: 2008-09-07, 15:35   

detroit przeniesieni do Las Vegas? Ładnie to brzmi. dla mnie ciekawe by było rivarly z :ott: albo z :tor: ale jednak przyzwyczaiłem się do rywalizacji z :col: (Zion a ty też?) i :nsh: . z drugiej strony jednak polscy kibice avs i preds nie zadzieraliby aż tak bardzo nosa. to takie jest moje zdanie. ale historia może sę potoczyć różnie....

palo 
Lodz 26ers Player

Za Red Wings od sezonu: 1998
Wysłany: 2008-09-07, 18:30   

Nie Detroit o Las Vegas... Jak to sobie wyobrażasz?:) Detroit na wschód a jakiś nowy zespół powstaje w Las Vegas i trafia na zachód.

Rau(L) 
kibic

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Wysłany: 2008-09-08, 07:13   

dobra ale tak czy inaczej o pomyśle przesunięcia do konferencji wschodniej powiedziałem co myślę.

keck 
Łódź 26ers Player

Ulubiony Zawodnik: Mats Sundin
Za Red Wings od sezonu: 1000
Wysłany: 2008-09-08, 13:41   

jakis czas temu gdzies wyczytalem/uslyszalem ze Las Vegas jest obecnie najszybciej rozwijajacym sie miastem w USA. to juz nie tylko kasyna i hazard. to takze m.in. domy publiczne. :) . a tak serio to populacja sie zwieksza, przemysl i uslugi rozwijaja wiec jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze jakis sport tam zawita. czy to bedzie hokej, to juz inna sprawa. wszyscy dobrze wiemy ze kazdy Amerykanin wolalby nfl, nba albo baseball. z racji specyfiki sportu, najlatwiej byloby upchnac tam cos co sie miesci w hali, czyli hokej albo koszykowke.

niecaly rok temu czytalem o zainteresowaniu druzyna z NHL ze strony City of Kansas, Missouri. wybudowali swietna hale a na razie gra tam tylko zespol z AFL [klik].

jesliby zainteresowanie hokejem bylo w 4 duzych miastach w regionach o odpowiedniej populacji potencjalnych konsumentow [sponsorzy, reklama, kasa, sie wie], to pewniejsze jest rozszerzenie NHL. chociaz fakt ze na mecze w Nashville czy Miami ludzie nie wala drzwiami i oknami powoduje ze byt tych druzyn w ich obecnych lokacjach jest niepewny.

tak czy inaczej, podoba mi sie perspektywa druzyny hokejowej w Las Vegas. znacznie bardziej niz mysl o Wings w jednej dywizji z Leafs.

peace,
K.

Bajus 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Wysłany: 2008-09-09, 03:09   

keck napisał/a:
to juz nie tylko kasyna i hazard. to takze m.in. domy publiczne.

Bo tam prostytucja w domach publicznych jest legalna. A ja biedny w NY nie tylko musze kombinowac zeby Magda sie nic nie dowiedziala, ale takze uwazac na policje.....

A co do przeniesienia Wings na Wschod, to oczywiste, ze jestem za. W tym roku terminarz ulozyl sie niekorzystnie i wszystkie okoliczne druzyny graja z Wings na wyjezdzie, a tak to mialbym wieksza szanse zobaczyc Skrzydelka na zywo.

Tomasz 

Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2017-06-12, 21:04   

Odkopałem ten wątek z jednym zamiarem. Można w jednym miejscu zebrać to co stanie się w ciągu najbliższych kilku tygodni. A konkretnie trzech jeśli wliczymy w ten proces 1 lipca, czyli oficjalne otwarcie rynku wolnych agentów.

Nie zaszkodzi podumać nad losem nowego expansion team.

Logicznie można zacząć od prognoz dotyczących chronionych graczy :det: . Kierownictwo ma już opracowaną końcową listę. A przynajmniej takie raporty otrzymywaliśmy z prasy. Choć nikt nie pokusił się jeszcze o wyjawienie wszystkich nazwisk oraz strategii jaką wybrano. Nie chodzi mi o zaklepane: 7F/3D/1G tylko o to czy pod wodzą Hollanda czegoś się wreszcie nauczono (koniecznie chronić młodzież: Jensen, Mantha, Athanasiou).

Leszek 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman, Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: ????
Wysłany: 2017-06-13, 02:30   

Tomasz napisał/a:
Choć nikt nie pokusił się jeszcze o wyjawienie wszystkich nazwisk oraz strategii jaką wybrano. Nie chodzi mi o zaklepane: 7F/3D/1G tylko o to czy pod wodzą Hollanda czegoś się wreszcie nauczono (koniecznie chronić młodzież: Jensen, Mantha, Athanasiou).

No bez kitu, zostawienie Mo i AA niechronionych to strzał w kolano. I Jensen ma we wrześniu 27 lat, więc średnia z niego młodzież ;) . Jedyne dylematy to :
1) czy ostatnie miejsce na napastnika wykorzystamy na Abdelkadera (100% Holland - nikt nie weźmie gracza robiącego 20P w sezonie z takim kontraktem, ale i tak go chronimy) czy Sheahana (ma jakąś wartość rynkową i kończy się kontrakt - nie wypali to nara latem, wypali to może jakiś trejd wjedzie)
2) czy trzecim chronionym obrońcą będzie XO czy Jensen, ale wszystko wskazuje na to, że raczej ten drugi ze względu na jego mobilność. Choć będzie szkoda XO, bo jednak solidny jest - nie bryluje, ale też nie gra piachu.
3) w bramce Holland może coś odwalić, ale mimo wszystko bym postawił na Mrazka. Dalej będzie grał słabo to też go można spylić przy trade deadline - kontrakt się kończy, jest RFA, może ktoś da mu szanse. A jak się odbuduje to mamy bramkarza na lata

Idąć dalej to tutaj jest garść informacji co do tego czego można się spodziewać w najbliższych dniach.

bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2017-06-13, 05:17   

Serio ? Sheahan ma jakąś wartość rynkową ? Jak dostaniemy za niego worek krążków, to będzie naprawdę dobrze.

Coraz częściej myślę o tym, ze potrzebujemy bramkarza z prawdziwego zdarzenia. Co by nie mówić, to Howard młodszy już nie będzie a jego kruche zdrowie sprawia, że zostajemy z bardzo chimerycznym Mrazkiem, który niby jest młody, ale zaczynam mieć wątpliwości czy kiedykolwiek będzie naszą "1"z krwi i kości.

Tomasz 

Wysłany: 2017-06-13, 10:30   

Leszek napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Choć nikt nie pokusił się jeszcze o wyjawienie wszystkich nazwisk oraz strategii jaką wybrano. Nie chodzi mi o zaklepane: 7F/3D/1G tylko o to czy pod wodzą Hollanda czegoś się wreszcie nauczono (koniecznie chronić młodzież: Jensen, Mantha, Athanasiou).

No bez kitu, zostawienie Mo i AA niechronionych to strzał w kolano. I Jensen ma we wrześniu 27 lat, więc średnia z niego młodzież ;) . Jedyne dylematy to :
1) czy ostatnie miejsce na napastnika wykorzystamy na Abdelkadera (100% Holland - nikt nie weźmie gracza robiącego 20P w sezonie z takim kontraktem, ale i tak go chronimy) czy Sheahana (ma jakąś wartość rynkową i kończy się kontrakt - nie wypali to nara latem, wypali to może jakiś trejd wjedzie)
2) czy trzecim chronionym obrońcą będzie XO czy Jensen, ale wszystko wskazuje na to, że raczej ten drugi ze względu na jego mobilność. Choć będzie szkoda XO, bo jednak solidny jest - nie bryluje, ale też nie gra piachu.
3) w bramce Holland może coś odwalić, ale mimo wszystko bym postawił na Mrazka. Dalej będzie grał słabo to też go można spylić przy trade deadline - kontrakt się kończy, jest RFA, może ktoś da mu szanse. A jak się odbuduje to mamy bramkarza na lata

Tak, Jensen jest najstarszy, ale chodziło mi o miejsce w klubowej drabince. Gdzie indziej byłby już weteranem wchodzącym w swój pirme. W Detroit jest ciągle na dorobku, już bez statusu rookie.

1) Czyli rozumiem, że jednym z od man out zostanie np. Helm? Skoro Abrakadabra ma być chroniony. łatwiej będzie to przedyskutować, jak rozpiszesz pełną listę. Teletubiś ma swoją wartość. Wbrew temu co pisze Kuba, choć niewielką.

2) Mam podobne zdanie. I jeśli tak się stanie to nie uważam, aby XO był jednym z priorytetów McPhee. To byłby zmarnowany wybór. Podobnie jak z Coreau.

3) Na tą chwilę cały czas uważam, że powinni chronić Mrazka. Ten wątek także już tłumaczyłem na forum. Dlaczego on, a nie Howard.

Generalnie czekam na oficjalny komunikat z obozu Skrzydeł. I chcę poznać kulisy. Czy Holland będzie np. próbował słodzić jednym z wyborów w tegorocznym drafcie. Aby :vgk: sięgnęli po wskazanego przez niego gracza.

Leszek 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman, Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: ????
Wysłany: 2017-06-14, 01:08   

bukaj22 napisał/a:
Serio ? Sheahan ma jakąś wartość rynkową ? Jak dostaniemy za niego worek krążków, to będzie naprawdę dobrze.

Przede wszystkim ma kontrakt, który da się gdziekolwiek ruszyć ;) . Poza tym były już oferty w okolicach trade deadline, a jak wiadomo sezon miał tragiczny.

Tomasz napisał/a:
1) Czyli rozumiem, że jednym z od man out zostanie np. Helm? Skoro Abrakadabra ma być chroniony. łatwiej będzie to przedyskutować, jak rozpiszesz pełną listę. Teletubiś ma swoją wartość. Wbrew temu co pisze Kuba, choć niewielką.

Ja to widzę tak:
Napastnicy: Zetterberg, Nielsen, Tatar, Nyquist, Mantha, Athanasiou, Abdelkader/Sheahan
Obrońcy: Green, DeKeyser, Jensen
Bramkarz: Mrazek

Ciężko się spodziewać, że pierwsza 6 napastników nie będzie chroniona. Z będzie chroniony, bo to Z i nikt nawet nie zaryzykuje jego utraty. Nielsen ma NMC, więc musi, a pozostałą czwórkę nikt za darmo nie odda. Z obrońców Green będzie chroniony, żeby go opylić przed deadlinem, DeKeyser mimo słabego sezonu też pewnie będzie chroniony, bo przy takim kontrakcie i wieku go nie skreślą po jednym sezonie.

Tomasz napisał/a:
2) Mam podobne zdanie. I jeśli tak się stanie to nie uważam, aby XO był jednym z priorytetów McPhee. To byłby zmarnowany wybór. Podobnie jak z Coreau.

Ciekawa opinia :D . Z tego co czytałem to sporo osób właśnie uważało, że to XO albo nawet Sproul poleci. Abdelkader z Helmem mają gówniane kontrakty. Helm pewnie ma większe szanse, bo trochę mniej kosi, niż Abdelkader, plus :vgk: musi wykorzystać minimum 60% salary cap z sezonu 2016-17 w expansion drafcie, więc może to nas uratuje ;) . A według Ciebie to kto poleci?

Cytat:
Generalnie czekam na oficjalny komunikat z obozu Skrzydeł. I chcę poznać kulisy. Czy Holland będzie np. próbował słodzić jednym z wyborów w tegorocznym drafcie. Aby :vgk: sięgnęli po wskazanego przez niego gracza.

Rzuciło mi się w oczy, że któryś z dziennikarzy (nie pamiętam już kto... chyba LeBrun z TSN) napisał na twitterze, że wołają sobie pierwsza rundę za zły kontrakt. No ale zobaczymy, sporo się może wydarzyć.

Tomasz 

Wysłany: 2017-06-14, 10:41   

Zanim zacznę cytować. Chcę napisać, że musimy o jednym pamiętać. :vgk: to pierwsza ekipa w erze salary cup, która ma okazję zbudować swoją organizację kompletnie od zera. McPhee i spółka to nie jest banda idiotów. Facet zna się na robocie. A przecież im bliżej do samego okienka z wyborem. Tym wyraźniej widać poszczególne "bonusy", ewentualnie grzeczności jakie liga zapewniła swojemu nowemu produktowi (preferencyjne negocjacje z UFA, kolejne Drafty etc.).

Chodzi mi o to, że zapewne zaskoczą kilku ekspertów i jednak będą się wystrzegać "słabych kontraktów". Naprawdę mogą od razu zbudować solidną ekipę na przyszłość, a nie czerwoną latarnie na teraz. Przecież sukcesów w pierwszym sezonie nikt nie będzie oczekiwał.

Leszek napisał/a:
Ja to widzę tak:
Napastnicy: Zetterberg, Nielsen, Tatar, Nyquist, Mantha, Athanasiou, Abdelkader/Sheahan
Obrońcy: Green, DeKeyser, Jensen

Ciężko się spodziewać, że pierwsza 6 napastników nie będzie chroniona. Z będzie chroniony, bo to Z i nikt nawet nie zaryzykuje jego utraty. Nielsen ma NMC, więc musi, a pozostałą czwórkę nikt za darmo nie odda. Z obrońców Green będzie chroniony, żeby go opylić przed deadlinem, DeKeyser mimo słabego sezonu też pewnie będzie chroniony, bo przy takim kontrakcie i wieku go nie skreślą po jednym sezonie.

To czego się spodziewam po kierownictwie (a nie to czego chciałbym osobiście) wskazuje na to, że lista prawdopodobnie będzie wyglądać tak:

Napastnicy: Zetterberg, Nielsen, Tatar, Nyquist, Mantha, Athanasiou, Abdelkader
Obrońcy: Green, DeKeyser, Kronwall

Oczywiście całość się zmieni, jeśli dojdzie do jakiejś wymiany. O co konserwatywnego Hollanda nie podejrzewam. Nawet po tak słabym sezonie jako miniony.

Leszek napisał/a:
Ciekawa opinia :D . Z tego co czytałem to sporo osób właśnie uważało, że to XO albo nawet Sproul poleci. Abdelkader z Helmem mają gówniane kontrakty. Helm pewnie ma większe szanse, bo trochę mniej kosi, niż Abdelkader, plus :vgk: musi wykorzystać minimum 60% salary cap z sezonu 2016-17 w expansion drafcie, więc może to nas uratuje ;) . A według Ciebie to kto poleci?

Czy taka ciekawa? Raczej rozsądna. A jak się sprawdzi to co napisałem wyżej. To prędzej będzie to Jensen.

Leszek napisał/a:
Rzuciło mi się w oczy, że któryś z dziennikarzy (nie pamiętam już kto... chyba LeBrun z TSN) napisał na twitterze, że wołają sobie pierwsza rundę za zły kontrakt. No ale zobaczymy, sporo się może wydarzyć.

To zmienia postać rzeczy. I jak posłucham Hollanda ostatnimi czasy to kierownictwo jest przygotowane na stratę gracza rosterowego. W sensie, że nie zamierzają osładzać życia :vgk: . Niech biorą co tam im się podoba i mielimy kolejne daty z kalendarza.

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2017-06-14, 15:20   

Tomasz napisał/a:
Obrońcy: Green, DeKeyser, Kronwall

Kronwall? No tak, lojalnosc przede wszystkim. Chronienie Szweda to bedzie zmarnowane miejsce. NIkt przy zdrowych zmyslach go nie wezmie a chronienie go mialoby byc chyba tylko uklonem w strone gracza i podziekowaniem za spedzone tu lata.
Wiadomo, stracic mozemy tylko jednego gracza ale w tym wypadku zostawiamy Vegas wybor w postaci XO/Jensen.

A co do bramkarzy tto tu dylematu nie ma. MRazek jest mlodszy, na dzis tanszy i ma wieksza wartosc na rynku nawet po slabym sezonie, w ktorym caly zespol (poza malymi wyjatkami) gral padline. Dlatego Howard nie ma tu szans na chronienie, zwlaszcza, ze probowalismy sie i tak go pozbyc. Mrazek mial slaby sezon ale ten gosc w sezonie 15/16 w pewnym momencie byl w top3 calej ligi dlatego nie mozna go ot tak odstrzelic. Jestem w 100% pewny, ze gdybysmy Mrazka nie chronili to Vegas wezma go bez mrugniecia okiem.

Tomasz 

Wysłany: 2018-04-21, 19:24   

Cierpliwie czekałem, aby odkurzyć ten temat. Człowiek patrzy na to czego już dokonał ten zlepek zawodników. I trudno się nie zastanawiać, gdzie są granice tej ekipy. Wspinaczka po plecach :lak: naprawdę imponuje, a przecież była to zacięta seria. Momentami brudna, ale tak będzie również przeciwko :sjs: . Tylko, że piętro wyżej.

Mógłbym wyskoczyć z tym, że Tatar został posadzony na ławce po zaledwie dwóch pierwszych meczach w serii. Co mnóstwo kibiców za oceanem ocenia jako wygraną wymianę przez tego znienawidzonego Hollanda. Ja bym napisał, że we win in short term. Ponieważ z tego co czytam nie wygląda na to, że Vegas odpuścili sobie Słowaka na dobre. Tamtejszy GM cały czas mieli w mediach, że jest dla niego docelowe miejsce w top-6. Musi tylko odbudować formę. To się raczej tyczy kolejnego sezonu, gdy nie uda się zatrzymać np: Neala. Trzymam kciuki za Noska. Po cichu robi świetną robotę.

Odpowiedz do tematu