| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Zion
2020-08-14, 20:56
NHL 2019/20
Autor Wiadomość
Tomasz 

Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2020-07-11, 18:45   

To teraz skupiając się na :det: przytoczę wczorajszy artykuł z The Athletic.

What a flat NHL salary cap could mean for the Red Wings and their future

To teraz zastanówmy się, czy Bultman ma rację. Moim zdaniem jak najbardziej. Ale poczekam, czy wypowie się ktoś. Kto także przeczytał powyższy tekst. Roggi rzucałeś okiem?

staszek 
staszek

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk, Niklas Kronwall, D. Helm
Za Red Wings od sezonu: 2005/2006
Wysłany: 2020-07-16, 16:50   

Tomasz napisał/a:
To teraz skupiając się na :det: przytoczę wczorajszy artykuł z The Athletic.

What a flat NHL salary cap could mean for the Red Wings and their future

To teraz zastanówmy się, czy Bultman ma rację. Moim zdaniem jak najbardziej. Ale poczekam, czy wypowie się ktoś. Kto także przeczytał powyższy tekst. Roggi rzucałeś okiem?

Tomasz, czytałem i się zgadzam z wnioskami. Inna sprawa, że nie wiem czy to zrobimy. Rok temu byłem rozczarowany, że np. Marleau trafił do Canes.

Podstawową sprawą będzie, kogo sprowadzimy na bramkę. We wcześniejszych latach miałem kandydatów (Grabner, Lehner chociażby), tak teraz nie mam pomysłu kogo mielibyśmy sprowadzić. Choć patrząc na listę bramkarzy z którymi może skończyć Seattle - to może kogoś z Arizony albo Pittsburga?

Tomasz 

Wysłany: 2020-07-18, 11:07   

staszek napisał/a:
Tomasz, czytałem i się zgadzam z wnioskami. Inna sprawa, że nie wiem czy to zrobimy. Rok temu byłem rozczarowany, że np. Marleau trafił do Canes.

W teorii powinno być łatwiej upolować deal tego typu, gdy wreszcie zakończy się obecna kampania i otworzą się poszczególne okienka. Ale wówczas :tor: było naprawdę mocno przyparte do muru i wątpię, aby Yzerman potrafił zmusić swoich konkurentów do podobnej desperacji. Ale kto wie, niczego nie przesądzam.

staszek napisał/a:
Podstawową sprawą będzie, kogo sprowadzimy na bramkę. We wcześniejszych latach miałem kandydatów (Grabner, Lehner chociażby), tak teraz nie mam pomysłu kogo mielibyśmy sprowadzić. Choć patrząc na listę bramkarzy z którymi może skończyć Seattle - to może kogoś z Arizony albo Pittsburga?

Listę priorytetów ustawiłbym w ten sposób. Obrońca z mocnym nazwiskiem (najlepiej nadal na dorobku), współpracownik Berniera, a może i ktoś kto od razu stanie się jedynką. A następnie "nowy" center drugiej formacji, którym może zostać nawet Fabbri, ale można go poszukać także w wymianie.

Rozmawiając konkretnie o bramkarzach. W tej chwili nie ma się co oglądać na Seattle. Najlepszą rzeczą byłoby pozyskać doświadczonego, ale nadal stosunkowo młodego bramkarza z innej organizacji. Czyli normalny deal albo offer sheet za któregoś z RFA. Kolejną opcją jest pozyskanie weterana z ważnym kontraktem. W wymianie z ekipa, której będzie ciążył pod płaską czapką płac (np: Lundqvist?!). A ostatnią opcją będzie poszukania kogoś solidnego na wolnym rynku (UFA) i z tego co wiem. Yzerman jest zdeterminowany, aby prezentować zachęcające oferty. Więc możemy zostać pozytywnie zaskoczeni. Co wcale nie oznacza licytowania się do upadłego, którego nikt w kierownictwie :det: nie chce.

Moim zdaniem Yzerman po zakończeniu sezonu. Powinien porządnie wysondować sporą część klubów. I tutaj np :cbj: z oczywistych względów odpadają. I spróbować pozyskać niewygodnego kwotowo weterana i jakieś wybory w drafcie. Jeśli to nie wypali. Można się pokusić o próbę pozyskania jakiegoś RFA na dorobku i z potencjałem. A dopiero na końcu czesałbym i analizował listę dostępnych wolnych strzelców, gdzie osobiście mam tylko jednego faworyta (Lehner). Który będzie najmłodszy z czołowej stawki, ale i przez to, pewnie najdroższy. A więc najtrudniejszy do pozyskania.

Tomasz 

Wysłany: 2020-07-26, 16:00   

Panowie, wczoraj odnowiłem dostęp do platformy NHL.tv z czystej ciekawości. Jestem po prostu ciekaw, jak to będzie wyglądało i jak się zakończy. Specjalnie nie czytałem wieści z obozów przygotowawczych wszystkich 24 ekip, aby poczuć się lekko zaskoczonym, gdy ruszy ten "niedokończony" sezon. W następną sobotę.

Po prostu jestem ciekawy, jak ten totalny reset wpłynie na jakość i intensywność rozgrywki. I kto w tych szalonych czasach wyjdzie z tego turnieju na tarczy.

Warto poświęcić chwilę:

Inside the bubble: Details on where and how NHL players will live in Edmonton

Tesla coil, cannon and Ric Flair: How the NHL is creating home ice in the hubs

A night in the NHL bubble: What players can expect when they arrive in Toronto

‘We don’t expect it to be perfect’: Updates on the NHL’s health and safety plans

What will happen to the NHL playoff handshake line during the pandemic?

Tomasz 

Wysłany: 2020-08-01, 11:45   

Nieco ponad 5 godzin dzieli nas od...

Ja wiem co większość z Was sądzi o tym "turnieju" PO. Myślę podobnie, ale to, nie przekreśla tego, aby bezstronnie spojrzeć na rozgrywki, które dziś oficjalnie zostaną wznowione. Luszczyszyn na łamach The Athletic nie próżnował, więc wrzucam zapowiedzi wszystkich pojedynków w kolejności chronologicznej do godzin i dat rozpoczęcia meczów. A także "wagi" tych spotkań.

Sobota (1 sierpnia):

2020 NHL qualifying round preview: Hurricanes vs. Rangers (godz. 18:00)

2020 NHL qualifying round preview: Oilers vs. Blackhawks (godz. 21:00)

2020 NHL qualifying round preview: Islanders vs. Panthers (godz. 22:00)

2020 NHL qualifying round preview: Penguins vs. Canadiens (godz. 2:00 w nocy)

2020 NHL qualifying round preview: Flames vs. Jets (godz. 4:30 w nocy)

Niedziela (2 sierpnia):

2020 NHL qualifying round preview: Predators vs. Coyotes (godz. 18:00)

2020 NHL qualifying round preview: Maple Leafs vs. Blue Jackets (godz. 2:00 w nocy)

2020 NHL qualifying round preview: Canucks vs. Wild (godz. 4:30 w nocy)

-----------------------------------------------------------------------------------

2020 NHL round-robin preview: Examining each team’s strengths and weaknesses

Czyli analiza 8 najlepszych ekip na papierze. I tutaj także chronologicznie do terminów:

Niedziela (2 sierpnia):

:bos: vs. :phi: (godz: 21:00)

:col: vs. :stl: (godz: 0:30 po północy)

Poniedziałek: (3 sierpnia)

:tbl: vs. :was: (godz. 22:00)

:vgk: vs. :dal: (godz. 0:30 po północy)

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2020-08-01, 19:16   

Cytat:
Ja wiem co większość z Was sądzi o tym "turnieju" PO

Z drugiej strony niemal wszyscy kontuzjowani wrócili do gry, można było zaleczyć mniejsze urazy, odpocząć więc jest potencjał na jeden z najlepszych poziomów PO w historii choć bez atmosfery wokół...

Roggi 

Wysłany: 2020-08-03, 08:23   

Dla postronnego widza mogę zdecydowanie polecić serię :edm: - :chi: , która jest bardzo przyjemna do oglądania. To tylko jeden mecz, ale Jarząbki znów wyglądają legit. Stare gwiazdy odzyskały blask, kilka udanych wymian (jak Strome - Schmaltz) plus dwie gwiazdki z nieba: 1) Kubalik niczym Panarin kilka lat temu. 2) #3 draftu i strzał w 10 z wyborem Dacha :roll: . Oilers natomiast mają dwie super gwiazdy otoczone masą szrotu jakby żywcem wyjętego z :det: :troll: . Do tego ten skład zbudowany jakby na lata 90' :facepalm: .

Reszta konfrontacji specjalnie mnie nie porwała. :pit: powinni to ogarnąć i wygrać, bo mają miażdzącą przewagę optyczną na lodzie i pechowo wdupili na inaugurację.
Ciekawe co z :wctor: , bo po pierwszym meczu kibice Liści obsrani na całego. Widły i pochodnie pójdą w ruch jak wdupią tą serię i nie dostaną Lafa w drafcie :evil2:

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2020-08-03, 15:08   

Roggi napisał/a:
Dla postronnego widza mogę zdecydowanie polecić serię :edm: - :chi: , która jest bardzo przyjemna do oglądania. To tylko jeden mecz, ale Jarząbki znów wyglądają legit. Stare gwiazdy odzyskały blask, kilka udanych wymian (jak Strome - Schmaltz) plus dwie gwiazdki z nieba: 1) Kubalik niczym Panarin kilka lat temu. 2) #3 draftu i strzał w 10 z wyborem Dacha :roll: . Oilers natomiast mają dwie super gwiazdy otoczone masą szrotu jakby żywcem wyjętego z :det: :troll: . Do tego ten skład zbudowany jakby na lata 90' :facepalm: .

Ogladalem i CHI wzielo ten mecz na lekko. Po prostu wygladali jak topowa druzyna. Bardzo dobry Tejws, a Kubalik maczał kija przy 5 golach (2+3). Wygrali na luzie bedac wyraznie lepszym zespolem.
A Edmonton? To co napisales, dwie mega gwiazdy i szrot. NAwet nie zauwazylem, ze gral AA (cale 8:37 na lodzie). Ten Smith w bramce... :facepalm: Gosc pilki plazowej by w tym meczu nie wyłapal.
Jestem ciekaw kiedy McDavid zacznie niesmialo przebakiwac o ewakuacji z Edmonton? Wg mnie on tam pucharu nie wygra, ba nawet sie nie zblizy. EDM bedzie takim zespolem zawieszonym w ligowej próżni, za mocni na dno tabeli bo McDavid i Draisaitl troche meczow powygrywaja ale za slabi na puchar i na ligowy top. A Kenny jak bedzie trzeba to jeszcze dorzuci jakis gowniany kontrakt do czapki i zatopi ostatnie nadzieje Nafciarzy. :troll:

W ogole ciekawe te serie best of 5. Przegrywasz pierwszy mecz i juz musisz wygrac 3 z 4 pozostalych meczow. Jesli zrobi sie 0-2 to nie widze by ktos w takiej sytuacji wrocil.

Noodles 

Wysłany: 2020-08-06, 10:30   

CAR gladko odprawila NYR. W sumie awans spodziewany ale roznica miedzy obiema ekipami wyrazna. Widac kto tu ma dobry zespol a kto dopiero taki zespol ma miec w ciagu najblizszych 2-3 lat. Szkoda Lundqvista i jestem ciekaw jak NYR rozwiaze kwestie trzech bramkarzy. Oddanie Georgieva lub Shestyorkina to bylaby glupota bo to swietny duet na lata. A z kolei Szwed nie chce opuszczac NY. Czyzby kolejny sezonz trzema bramkarzami? Przy czym przypuszczam, ze rola Szweda zostanie mocno okrojona.

Aho. Co za gracz. :) Dla takich zawodnikow oglada sie hokej. W duecie ze Svechnikovem wygladaja niesamowicie. W ogole Rosjanin to zaraz bedzie gwiazda tej ligi. Trzymam kciuki za CAR w tych PO, by zaszli jak najdalej bo bardzo przyjemnie oglada sie ten zespol.

CHI 2-1 z EDM i oby odprawili Nafciarzy to CHI #1 nie dostanie a i nam wpadnie od EDM lepszy pick w tej drugiej rundzie :)

MTL 2-1 z PIT i czyzby szykowala sie tu sensacja? :mrgreen: Jestem ZA byle tylko pozniej nie skonczylo sie to Lafrenierem w Pansylwanii.

Przyznam, ze dobrze sie oglada te rozgrywki, co prawda hale puste ale zostaly fajnie przygotowane. Oczywiscie to nie to samo co PO przy kilkunastu tysiacach kibicow ale jest dobrze.
Jedynie te mecze Round Robin mnie nie kreca, zalatuje od nich troche sparingami. Zespoly chyba nie bardzo chca sie zarzynac o to czy beda na 1 czy 4 miejscu skoro nikt nie ma atutu wlasnego lodu a i nikt nie chce w tych meczach zlapac kontuzji bo za pare dni prawdziwe PO sie zaczynaja, Dlatego mam wrazenie, ze te czolowe 8 ekip traktuje te mecze jak przygotowania.

A jeszcze co do #1 to mam nadzieje, ze trafi on do MIN lub NSH jesli te ekipy odpadna. Wydaje sie, ze po prostu w tych organizacjach brakuje gwiazdy, ktora tchnelaby nowe zycie w te osrodki. Poza tym Lafreniere wyladawalby na Zachodzie co dla nas tez jest korzystne ;)

Roggi 

Wysłany: 2020-08-06, 21:16   

Cytat:
MTL 2-1 z PIT i czyzby szykowala sie tu sensacja? :mrgreen: Jestem ZA byle tylko pozniej nie skonczylo sie to Lafrenierem w Pansylwanii.

Jedyne czego już pragnę w tym koszmarnym sezonie to to żeby te fajfusy z :mon: przeszli przez rundę eliminacyjną i dostali 0-4 w 1 rundzie play off tak żeby ich wszystkie picki w każdej rundzie poszły +10 do tyłu.
Ponoć to oni byli tym klubem, który najbardziej jęczał i jątrzył gdy liga chciała powrócić do starego formatu loterii. Nie mogli się pogodzić, że :det: dostaną z urzędu top2 pick :facepalm: . Gdyby jeszcze ta druga runda od Hawks poleciała do tyłu to w ogóle miałbym ubaw.
Z Price'm w bramce i tą bandą krasnali jakich mają w ataku niech siedzą w ligowym czyśćcu do usranej śmierci :x .

Cytat:
A jeszcze co do #1 to mam nadzieje, ze trafi on do MIN lub NSH jesli te ekipy odpadna.

A ja trzymam kciuki za :wpg: . Pozostałe kanadyjskie kluby (minus Toronto) będą zazdrościły, że takiej dziurze się poszczęściło i ma lepszy zespół niż ich metropolia. W dodatku :chi: grając w tej samej dywizji będa musieli zmagać się z Lafem :mrgreen: .

Noodles 

Wysłany: 2020-08-07, 23:42   

Florida, Nashville i Pittsburgh out. Czyli Lafreniere nie dla Montrealu :troll: Najsmieszniejsze bedzie jak oni odpadna w 1 rundzie bo sukcesow z BOS, TB czy WSH to ja im nie wroze.

Roggi 

Wysłany: 2020-08-08, 02:40   

Hahaha :mrgreen: ....

Kij ci w tyłek Holland :troll: . Nie chciałeś dać 1st za AA to weźmiemy #43-45 co też będzie jak srebro w tym przedziale draftu :oops: .

Skończyli ten mecz jak ostatnie patałachy :lol: . Dwie minuty do końca, potrzebują wyrównania i too many men on the ice podczas zdejmowania bramkarza :facepalm: . Oj głowy polecą... :roll:

Cudownie Habs się też wyruchali i niech dalej oszukują się jak to fajnie zebrać doświadczenie z jednej rundy play off 8-) . My tak przez dekadę myśleliśmy za Kenego :mrgreen: i patrzcie jak skończyliśmy...

1) :pit:
2) :edm:
.............
3) :fla:
4) :nyr:
............
5) :nsh:
6) :min: / :van:
.............
7) :cbj:
8) :wpg:

Moje 4 strefy wkurzenia poniedziałkowym wynikiem loterii :roll:
.
I tak, nie wierzę, że Kurtki podniosą się w game 5 po tym dzisiejszym blamażu. Tego nie można wymazać z pamięci...Niesamowity powrót Liści i kto wie czy to nie będzie początek ich wielkiego marszu.

Roggi 

Wysłany: 2020-08-08, 09:39   

[quote="Roggi"]Hahaha :mrgreen: ....

Kij ci w tyłek Holland :troll: . Nie chciałeś dać 1st za AA to weźmiemy #43-45 co też będzie jak srebro w tym przedziale draftu :oops: .

Skończyli ten mecz jak ostatnie patałachy :lol: . Dwie minuty do końca, potrzebują wyrównania i too many men on the ice podczas zdejmowania bramkarza :facepalm: . Oj głowy polecą... :roll:

Cudownie Habs się też wyruchali i niech dalej oszukują się jak to fajnie zebrać doświadczenie z jednej rundy play off 8-) . My tak przez dekadę myśleliśmy za Kenego :mrgreen: i patrzcie jak skończyliśmy...

1) :pit:
2) :edm:
.............
3) :fla:
4) :nyr:
............
5) :nsh:
6) :min:
.............
7) :cbj:

.
I tak, nie wierzę, że Kurtki podniosą się w game 5 po tym dzisiejszym blamażu. Tego nie można wymazać z pamięci...Niesamowity powrót Liści i kto wie czy to nie będzie początek ich wielkiego marszu.

Roggi 

Wysłany: 2020-08-10, 08:16   

Hahaha :mrgreen: ....

1) :wctor:
2) :pit:
3) :edm:
.............

4) :fla:
5) :nyr:
............
6) :nsh:
7) :min:
.............

.

P.S. Jednak nie doceniłem tego jak przetrącony jest ten kręgosłup tego młodego core Liści :facepalm: .
37,5% szansy, że wynik loterii mocno nas wkurzy. To jest 2020 + moje szczęscie (gdy czegoś bardzo nie chcę to zazwyczaj tak się właśnie dzieje...).
Jedyny plus taki, że Laf jest tylko jeden więc pozostałe dwa kluby z tej listy będą patrzeć też z zazdrością :troll: .

Noodles 

Wysłany: 2020-08-10, 10:46   

Toronto przegrywy :mrgreen: w 2 z 5 meczach serii nie strzelili gola.

Matthews - Tavares - Marner = 33mln :facepalm: Dla porownania, Pastrnak - Bergeron - MArchand niecale 20mln...

Ten caly Dubas to dupas totalny. Niech dalej zarzadza tymi ofermami. Tavares i puchar z Liscmi... :troll: :lol: A zeby tak Wyspiarze wygrali puchar gdy Tavares gra w Toronto. Beka bylaby konkretna.

Taka ciekawostka, Toronto nie wygralo serii w PO od 2004 roku. Szacun :troll:

I mamy 1 runde, startuje od wtorku:

Wschod:
:tbl: - :cbj: - tym razem Tampa to bierze, drugi raz cudu nie bedzie.
:was: - :nyi: - Tu bedzie ciekawie, game 7?
:phi: - :mon: - Lotnicy wygladaja mocno i czuje, ze pukna habs w max 5 meczach. Zaden przeplacony Price nie pomoze.
:car: - :bos: - cholernie ciekawa seria i mam nadzieje, ze Canes przejda, kibicuje im w tych PO

Zachod:
:col: - :arz: - Lawiny to biora na luzie, mocniejszy i rowniejszy sklad. Choc Darcy Kuemper moze troche tu utrudnic.
:vgk: - :chi: - chyba najciekawsza seria na Zachodzie, mam nadzieje, ze zakonczona sukecem dla ekipy z pustyni.
:dal: - :cgy: - nie podejme sie typowania, 50 na 50.
:stl: - :van: - Mistrzowie to biora ale przewiduje dluga i wyczerpujaca serie, dogrywek moze nie zabraknac.

Dzis o polnocy losowanko. Byle tylko nie TOR, EDM i PIT. A najlepiej by wygrala MIN lub NSH.

Odpowiedz do tematu