| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakupy w NHL store
Autor Wiadomość
krisowy 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003
Wysłany: 2014-12-26, 19:42   Zakupy w NHL store

Witam. To mój pierwszy post na forum więc na początku chciałbym wszystkich przywitać. Piszę do Was gdyż chciałbym zamówić kilka gadżetów związanych z Red Wings w oficjalnym sklepie (shop.nhl.com). Czy ktoś już zamawiał coś z tego sklepu i mógł napisać z doświadczenia jak to wygląda krok po kroku ;) ? Wiem, że to trochę naiwne pytanie ale nigdy nie zamawiałem niczego zza granicy, stąd mój problem.

Zion 
Administrator
DetroitRedWings.pl

Ulubiony Zawodnik: Filip Hronek, Filip Zadina
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2014-12-27, 12:29   

Witamy na forum!
Ja osobiście nigdy nic nie zamawiałem z oficjalnego sklepu :nhl: . Ale z tego co się orientuję to kibice z Europy/Polski mogą zamawiać tylko na stronie - www.shop.international.nhl.com. Poszukaj tam może znajdziesz coś więcej o wysyłce i płatnościach.

Lurtzek 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wysłany: 2014-12-27, 18:38   

Do zamówienia będziesz potrzebował posiadać kartę kredytową lub jakąś e-kartę kredytową, którą zdaje się wydaje mbank (nie pytać, nie wiem jak to drugie działa).

No i teraz mała niespodzianka na towary zamówione spoza UE urząd celny nałoży cło. Po dotarciu do Polski, przesyłka zostanie otworzona, wydadzą dokument, dodadzą do paczki i kurierowi trzeba będzie przy dostawie dopłacić cło. Z cła zdaje się są zwolnione zamówienia do 150 euro. Ale, żeby nie było tak dobrze zawsze jest przecież VAT ;) Najlepiej jak ktoś nie chce dopłacać do zamówienia niespodzianki w wysokości 1/3 wartości zamówienia jest wcześniej poczytać w necie jak to wygląda:

pierwszy z brzegu link:
http://community.ebay.pl/...USA/qaq-p/50593

Można też poszukać sklepów wewnątrz UE ;)

Harry Otton III 
Detroit Red Wings

Ulubiony Zawodnik: Nicklas Lidstrom, Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 21-20p.n.e
Wysłany: 2014-12-28, 02:43   

U nas w wydziale sędziowskim sprzęt z USA zamawiano przez bazę wojskową USA we Włoszech(mieliśmy tam znajomego) - pozwoliło to uniknąć cła i długiego czekania.

W momencie kiedy było normalnie oclone, na paczkę czekało się bardzo długo bo 2 miesiące. no i koszt... lepiej poszukać sklepów w UE, lub wysłać jakąś pokrętną metodą;]

krisowy 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003
Wysłany: 2015-01-06, 23:19   

Dzięki za odpowiedzi :) . Szczerze mówiąc nie sądziłem, że to będzie takie skomplikowane. Myślałem, że będę mógł opłacić wszystko przez paypal. Z tym cłem to jest tam napisane na stronie tego oficjalnego sklepu, że się płaci 23% od całości i później rzekomo ma już więcej żadnych opłat nie być ale może to źle interpretuję, bo jeśli faktycznie jest tak jak piszecie to, chyba rzeczywiście lepiej poszukać czegoś w Europie bo za te wszystkie cła i inne rzeczy zapłacę więcej niż za zamówione towary.

Odpowiedz do tematu