| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
IIHF World Championship
Autor Wiadomość
Tomasz 

Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2017-05-07, 20:54   

Leszek napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Larkin to zdecydowanie jeden z najaktywniejszych i najjaśniejszych punktów zespołu. Ponownie kreatywny (2 asysty) i pamiętam szczególnie dwa zagrania. Pierwsze z połowy drugiej tercji. Wznowienie, które wygrał gładko, jednocześnie tak zagarniając gumę, że minął zwodem rywala. Drugie już w trzeciej tercji, gdy miał świetną okazję do pokonania bramkarza rywali.

Nie miałem jeszcze okazji zobaczyć ani meczu, ani powtórek z meczu USA, ale czy Larkin dalej ciśnie na C?

Tak, Blash przeszczepił swoją wizję (a właściwie założenie) z Detroit do reprezentacji.

Gra w top-6, a konkretnie prowadzi drugą linię. Obok na piórku ma głównie Nelsona ( :nyi: ), oraz wymiennie Schmaltza ( :chi: ) lub Bjugstada ( :fla: ). Dziś obie bramki przy których brał udział padły w power-play. Gdzie za partnerów miał Gaudreau ( :cgy: ) & Lee ( :nyi: ). Czyli nominalnie skrzydłowych z pierwszego ataku.

Leszek 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman, Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: ????
Wysłany: 2017-05-07, 21:12   

Tomasz napisał/a:
Leszek napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Larkin to zdecydowanie jeden z najaktywniejszych i najjaśniejszych punktów zespołu. Ponownie kreatywny (2 asysty) i pamiętam szczególnie dwa zagrania. Pierwsze z połowy drugiej tercji. Wznowienie, które wygrał gładko, jednocześnie tak zagarniając gumę, że minął zwodem rywala. Drugie już w trzeciej tercji, gdy miał świetną okazję do pokonania bramkarza rywali.

Nie miałem jeszcze okazji zobaczyć ani meczu, ani powtórek z meczu USA, ale czy Larkin dalej ciśnie na C?

Tak, Blash przeszczepił swoją wizję (a właściwie założenie) z Detroit do reprezentacji.

Gra w top-6, a konkretnie prowadzi drugą linię. Obok na piórku ma głównie Nelsona ( :nyi: ), oraz wymiennie Schmaltza ( :chi: ) lub Bjugstada ( :fla: ). Dziś obie bramki przy których brał udział padły w power-play. Gdzie za partnerów miał Gaudreau ( :cgy: ) & Lee ( :nyi: ). Czyli nominalnie skrzydłowych z pierwszego ataku.

I elegancko, niech gra na C jak najwięcej się da. Dobrze wiedzieć, że sobie radzi i to w formacji wyżej.

Tomasz 

Wysłany: 2018-04-24, 14:59   

Analogicznie, jak rok wcześniej. Odkurzam temat związany z Mistrzostwami Świata elity. Zostało tylko 10 dni. Tym razem gospodarzem imprezy są Duńczycy (Kopenhaga, oraz Herning).

Drugi rok z rzędu głównym trenerem Amerykanów został ogłoszony Jeff Blashill. To samo dotyczy Adama Nightingale, czyli klubowego koordynatora wideo.

Jeśli chodzi o samych graczy. Swój udział potwierdzili:

Larkin (USA)
Nielsen (DEN)
Frk (CZE)

Porównując z ubiegłoroczną imprezą. Bardzo skromnie, ale szczególnie temu drugiemu sporo uwagi poświęcają rodzime media. Co zrozumiałe. Blash zapewne konsekwentnie będzie ogrywał Larkina na środku, co jako pierwsze widzielismy właśnie na poprzednich MŚ. Wszystkie trzy ekipy liczą pewnie na lepsze wyniki. Wówczas USA wygrali grupę, aby polec już w ćwierćfinale. Czesi zajeli 3. miejsce i równie szybko skończyli marsz po medal, a Duńczycy byli tylko tłem w fazie grupowej.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2018-04-24, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  

Yogi80 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina , Filip Hronek
Za Red Wings od sezonu: 1990
Wysłany: 2018-04-24, 17:22   

No to się pochwalę że jadę na USA - Kanada i Finlandia - Korea, już nie mogę się doczekać..

Tomasz 

Wysłany: 2018-04-24, 18:25   

Yogi80 napisał/a:
No to się pochwalę że jadę na USA - Kanada i Finlandia - Korea, już nie mogę się doczekać..

Elegancko. Podaj szacunkowe koszty, jeśli to nie problem.

Plus. Mam nadzieję, że podzielisz się zdjęciami, głównie z tego pierwszego meczu.

Yogi80 

Wysłany: 2018-04-24, 20:25   

Ogólnie to wiadomo paliwo tam i z powrotem ale nocleg mam za free ponieważ moja siostra mieszka niedaleko Herning więc tak planowałem odwiedziny by zaliczyć mecz 😁 Za oba mecze zapłaciłem 290 zł

Zion 
Administrator
DetroitRedWings.pl

Ulubiony Zawodnik: Filip Hronek, Filip Zadina
Wysłany: 2018-04-25, 22:42   

Yogi80 czekamy na zdjęcia! :) może uda Ci się złapać Larkina mi trzy lata temu się udało

Tomasz 

Wysłany: 2018-04-28, 22:03   

Yogi80 napisał/a:
Ogólnie to wiadomo paliwo tam i z powrotem ale nocleg mam za free ponieważ moja siostra mieszka niedaleko Herning więc tak planowałem odwiedziny by zaliczyć mecz 😁 Za oba mecze zapłaciłem 290 zł

Rozumiem.

Dziś Amerykanie oficjalnie ogłosili skład na turniej: Initial 2018 U.S. Men's National Team Roster Unveiled

Okazuje się, że oprócz Larkina, Blashill zabierze ze sobą także Jensena.

Yogi80 

Wysłany: 2018-04-29, 10:40   

Powiem Ci ze nie chce naszych nawet oglądać i tego lysola też. Będę polowal na zdj Oreillego, ew. Kane. Liczę na mocny skład Finow bo zawsze im kibicuje ale Laine nadal w grze.

Tomasz 

Wysłany: 2018-04-30, 22:32   

Yogi80 napisał/a:
Powiem Ci ze nie chce naszych nawet oglądać i tego lysola też. Będę polowal na zdj Oreillego, ew. Kane. Liczę na mocny skład Finow bo zawsze im kibicuje ale Laine nadal w grze.

Widzę, że kolega to raczej z tych bezpośrednich kibiców. Czyli zupełnie się nie przejmiesz, że dziś Nyquist odrobinę mnie zaskoczył (zgodził się) i jednak znalazł się na reprezentacyjnej liście. ;)

Zion 
Administrator
DetroitRedWings.pl

Ulubiony Zawodnik: Filip Hronek, Filip Zadina
Wysłany: 2018-05-01, 20:28   

Kolejni nasi powołani na MŚ. W Reprezentacji Czech oprócz powołanego już wcześniej Martina Frka zobaczymy także Filipa Hronka i Libora Sulaka.

To oznacza, że w Danii pojawi się 7 naszych zawodników:

Czechy:
Martin Frk
Filip Hronek
Libor Sulak

Dania:
Frans Nielsen

Szwecja:
Gustav Nyquist

USA:
Dylan Larkin
Nick Jensen

Jeff Blashill (Trener USA)

Leszek 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman, Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: ????
Wysłany: 2018-05-02, 02:21   

Zion napisał/a:
Czechy:
Martin Frk

Frk chyba jednak nie jedzie, a szkoda. https://twitter.com/narodnitym/status/990671647593189377

Tomasz 

Wysłany: 2018-05-05, 12:00   

Za nami pierwszy dzień. Oglądałem tylko mecz: USA vs. CAN, więc od tego zacznę. Larkin zaczynał obok Kreidera oraz Atkinsona. Później Blashill w sowim stylu miksował ataki. I własnie obok tyh partnerów strzelił swoją pierwszą bramkę na początku drugiej tercji, a w trzeciej wyprowadził Amerykanów na prowadzenie. Solidnie spisywał się na buliku (56,52%). Był aktywny, choć rozmiar lodowiska oraz widoczny brak chemii, czasami sprawiały, że nie dominował. Nie obyło się bez strat, ale pomógł swojej ekipie wyszarpać punkty od faworytów. Jensen, właściwie niewidoczny. Między innymi nie upilnował Beauvillier, przy trzeciej bramce dla Kanady.

- Highlights:

Kolejne starcie. Dominacja Szwedów nad Białorusią. Jednego z kogutów zapalił Nyquist, elegancko przymierając z klepki (prawy bulik).

- Highlights:

Ostatnie starcie, które mogło nas interesować. Wygrana po serii rzutów karnych Duńczyków, nad Niemcami. Dobry mecz Nielsena (dołożył asystę w regulaminowych 60 minutach), który jako jedyny pokonał bramkarza rywali w tej loterii.

- Highlights:
[/b]

Tomasz 

Wysłany: 2018-05-06, 22:00   

DZIEŃ #2: Amerykanie kontra Duńczycy. Zacierałem ręce.

Larkin - Cóż. Wizualnie, najlepszy napastnik Jankesów. Najbardziej dynamiczny. Słabiej, niż poprzedniego dnia w kole wznowień, ale nadrabiał to jazdą na łyżwach i hokejowym IQ. Mocno szarpał, choć bez zdobyczy punktowych, a momentami było blisko.

Jensen - Wyglądał na lodzie znaczenie lepiej, niż dzień wcześniej. Bez większych błędów we własnej strefie obronnej. Starał się być aktywny, co pozwoliło mu zapalić koguta. Choć z drugiej strony wyłapałem jeden moment w pierwszej tercji, gdy nieco spanikował udanie zapuszczając się w stronę bramki Andersena. Generalnie przesunięcie go do pary z Butcherem, chyba go odblokowało.

Nielsen - Bardzo przeciętny mecz. I właściwie to kojarzę tylko dwie sytuację. Pierwsza, mniej zabawna. Facet zmarnował doskonałą okazję przy 2-on-1 z kontry. I to aktywnie nie atakowany przez ostatniego obrońcę. Szkoda, gospodarze uratowaliby honor. Druga to fakt, że przy wznowieniach na które robiono zbliżenia. Naliczyłem 3 razy, gdy był odsyłany przez sędziego. ;)

- Highlights:

Na starcie Czechów ze Słowakami przełączałem dopiero po zakończeniu każdej z tercji w pierwszym meczu. Czyli obserwacja mocno okrojona.

Hronek - Nic o czym warto napisać.

Sulak - Osadzony w trzeciej parze przez sztab trenerski. Do tego ślizgał się w PP. Odrobinę mnie zaskoczyło, gdy był mocno "używany" w końcówce trzeciej tercji. Mobilny obrońca, który nie boi się grać ciałem.

- Highlights:

DZIEŃ #3: Dziś odbyło się tylko jedno spotkanie, które mnie interesowało. Więc w skrócie...

Hronek - Do momentu strzelenia bramki... niewidoczny. Co nie zmienia faktu, że coraz bardziej rozumiem dlaczego tak świetnie poradził sobie w pierwszym sezonie za oceanem.

Sulak - Podobnie jak wczoraj. Facet, któremu ufa sztab trenerski. Mam na myśli wypuszczanie go na lód w końcówkach tercji. Z naciskiem na ostatnią. Poprawna jazda na łyżwach, lubi zasadzić bombę spod niebieskiej. Miał taką okazję pod koniec pierwszej tercji. W kolejnej części niepotrzebnie złapana kara, ale co ciekawe. Kilka chwil po opuszczeniu boksu kar zrehabilitował się, gdy karę na nim zarobił Backlund (kapitan Szwedów).

Nyquist - Wyglądał na zaangażowanego. W całym meczu, więc odganiał demony z Detroit. Kreatywny w grze kombinacyjnej, choć tym razem bez punktów. Widoczny w PP, i przynajmniej dwa razy postraszył Ritticha.

- Highlights:

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2018-05-07, 17:18   

Przyznam, ze dla mnie MŚ elit sa zawsze malo interesujace. Pewnie dlatego, ze sa co roku i mocno powszednieja. Zdecydowanie ciekawsze sa IO, poza tymi ostatnimi, ktore byly bez NHL-owcow.

Tomasz - jako, ze widze, iz zywo interesujesz sie tegorocznym turniejem totez tu moje pytanie. Czy Sulak to jest gosc, z ktorego moze byc obronca na poziomie NHL? Chocby do trzeciej pary?

I gdzie do cholery jest bukaj? 8-)

Odpowiedz do tematu