| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
IIHF World Championship
Autor Wiadomość
Tomasz 

Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2019-05-27, 17:00   

Yogi80 napisał/a:
Jestem pod wrażeniem gry Hronka na tych MŚ. Wczoraj na Czeskich forach było mnóstwo komentarzy, które pisały o tym że Hronkowi należał się wybór do trójki najlepszych graczy mistrzostw zamiast Bartosaka. Wyjscie w pierwszej trójce dogrywki, trzy setki niewykorzystane i przede wszystkim dorobek punktowy pokazuje jakiego mamy ofensywnego obrońcę. Do tego akcja Rosji dwa na jeden i kapitalna interwencja Filipa, mamy zastępcę Greena na kolejna dekadę.

Również mam taką nadzieję. 21-latek pokazywał to z czego starano się skorzystać w Detroit. Brawo dla sztabu trenerskiego, że mu zaufał. Zabrakło odrobiny szczęścia, a przy tym ostatnim karny także pomysłu. Nic się jednak nie stało.

Yogi80 napisał/a:
No i Hronek został wybrany najlepszym obrońcą MŚ i do tego wybrany do piątki gwiazd. Brawo.

A ja się pytam gdzie w tym doborowym towarzystwie jest miejsce dla największego bohatera Finów, jakim był Marko Antilla. ;)

Ostatnio dnia Mistrzostw sędziowanie także pozostawiało wiele do życzenia. Widzę, że to już niestety jest światowy trend. A wybieranie MVP, czy właśnie drużyny gwiazd już po ćwierćfinałach. To zdecydowanie objaw głupoty władz związkowych.

Na koniec słówko odnośnie Manthy. We wczorajszym Finale dołożył kolejną asystę do swojego turniejowego dorobku. Resumując zaprezentował się bardzo dobrze. Top-3 jeśli chodzi o snajperów, top-5 w kanadyjce. Mam nadzieję, że to zapowiedź lepszego sezonu w NHL. I jestem ciekawy, czy Blashill będzie miał jakieś nowe pomysły. Niekoniecznie burząc chemię, którą wypracował z Larkinem, czy Bertuzzim.

Poniżej urywki z obu potyczek o medale:

piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wysłany: 2019-05-27, 20:55   

W komentarzu na jednym z zaoceanicznych blogów ktoś wrzucił ciekawe zestawienie najlepszych obrońców MŚ:

Cytat:
06 – Niklas Kronwall (also named MVP that year)
07 – Andrei Markov
08 – Brent Burns
09 – Shea Weber
10 – Petteri Nummelin
11 – Alex Pietrangelo
12 – Zdeno Chara
13 – Roman Josi
14 – Seth Jones
15 – Brent Burns
16 – Mike Matheson
17 – Dennis Seidenberg
18 – John Klingberg

trzeba przyznać, że Hronek znalazł się w doborowym towarzystwie :)

bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2019-05-28, 21:48   

Jestem zachwycony tym jak wspaniale rozwija się Hronek. Zaczął ten sezon nieśmiało, ale z biegiem czasu, gdy zaczął łapać pewność siebie i luz, to prezentował się świetnie.

Na Mistrzostwach Świata zagrał fenomenalnie i jestem podekscytowany na myśl o tym co pokaże w następnym sezonie.

Muszę przyznać, ze bardzo podobała mi się gra Kaskiego na tych Mistrzostwach Świata.

Dobrze się porusza, potrafi walczyć przy bandzie, ma dobre uderzenie i w tych najważniejszych meczach przeciwko Rosjanom i Kanadyjczykom zagrał świetnie. Szczególnie mi zaimponował jak w pojedynku 1 na 1 z Kucherowem świetnie powstrzymał Rosjanina. Ciesze się, ze go podpisaliśmy, bo niczym nie ryzykujemy a możemy mieć całkiem przyzwoitego obrońcę.

Mam ogromny problem jeśli chodzi o Antka, bo generalnie zagrał dobrze na tych Mistrzostwach, ale jego chimeryczność naprawdę martwi. Gdy jemu się chce grać, to jest jednym z najbardziej ekscytujących graczy. Wielki chłop jak się rozpędzi, to pędzi jak czołg. Jednak zbyt rzadko mu się chce i długimi fragmentami znika.

Larkin zagrał solidnie, ale bez szału. Nie wiem na ile miała na to wpływ kontuzja odniesiona jeszcze w trakcie sezonu zasadniczego, ale generalnie spodziewałem się po jego grze więcej.

Tak na marginesie to co wyczyniał Lankinen na tym turnieju, było niesamowite. ;)

Tomasz 

Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2019-05-30, 19:32   

piotras1985 napisał/a:
W komentarzu na jednym z zaoceanicznych blogów ktoś wrzucił ciekawe zestawienie najlepszych obrońców MŚ. Trzeba przyznać, że Hronek znalazł się w doborowym towarzystwie :)

Znalazłem jeszcze inne podsumowanie. ;)

Oliwer Kaski: Gold
Anthony Mantha: Silver
Tyler Bertuzzi: Silver
Filip Hronek: IIHF Defenseman of the tournament, Tournament All-Star
Luke Glendening: Played games
Dylan Larkin: Survived

Odpowiedz do tematu