| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi
Autor Wiadomość
Tomasz 

Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2013-06-14, 22:31   

I nic się zapewne nie zmieni. Dopóki nie przytrafi się któremuś przymusowa pauza. Puk, puk w niemalowane.

Gustavsson musiałby spisywać się bajecznie w roli zmiennika Howarda, kradnąc kilka startów. I po cichu liczyć na poważniejsze urazy przynajmniej połowy nazwisk z tej listy między słupkami.

Sammy... no cóż, nawet nie można jednoznacznie stwierdzić, czy za niecałe dwa tygodnie dalej będzie mógł się czuć tramwajarzem Babcocka.

Czyli jedyna iskierka nadzieii, to Andersson. Jeżeli chłopak zrobi nie jeden a trzy kroki do przodu i dzięki sporej dozie szczęścia odegra jeszcze większą rolę w miejscowej ekipie (środek drugiej formacji ?!). To może ktoś podpowie rodzimemu trenerowi, że ten gość z nowej fali w :det: jest im bardzo potrzebny.

Tomasz 

Wysłany: 2013-10-29, 12:07   

Zegar tyka. 100 dni do rozpoczęcia rywalizacji. Do odświeżenia tematu skłoniła mnie lektura tekstu Rosena. Przy czym w kontekście :det: niewiele się zmieniło.

Wygląda na to, że miałem nosa w przypadku Monstera (poprzedni wpis), ale nie jestem pewien, czy utrzyma dyspozycję. Andersson to także wielki znak zapytania. Ale obaj mogą być jedynie dodatkiem do nazwisk, które z pewnością polecą do Soczi.

Zion 
Administrator
DetroitRedWings.pl

Ulubiony Zawodnik: Filip Hronek, Filip Zadina
Wysłany: 2014-01-02, 08:30   

Jimmy Howard (USA) jest pierwszym zawodnikiem :det: oficjalnie powołanym na IO w Soczi.

Pełny skład Reprezentacji Stanów Zjednoczonych

RadeKas 
:troll:

Ulubiony Zawodnik: Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 98-99
Wysłany: 2014-01-02, 11:29   

Dla mnie wielką niespodzianką jest brak Bobby'ego Ryana. Dziwna decyzja.

bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2014-01-02, 12:22   

Zwłaszcza , ze wzięli słabiutkiego w tym sezonie Stepana. Ryan przecież dałby im zdecydowanie więcej....

Po cichu liczyłem , że DeKeyser się załapie do Soczi zwłaszcza , że wzięli Martina z Picburga a przecież Martin nie dość , ze teraz jest chyba kontuzjowany , to jak grał w tym sezonie to szło mu kiepsko.

Reszta bez niespodzianek i jestem ciekaw jak im pójdzie...

Można powiedzieć , że Howard dostał dar od losu , bo w obecnej formie ciężko było przypuszczać , że dostanie powołanie do Soczi. Mam nadzieję , że da mu to kopa i wezmie się w garść... Wczoraj już bronił solidnie z Liśćmi , ale w moim odczuciu karne nam położył kompletnie.

Lurtzek 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wysłany: 2014-01-02, 13:26   

Zamiast Howarda/Quicka lepiej by zrobili biorąc Bishopa. A Jimmah jak dostanie jeden mecz to będzie sukces.

Na Ryana smęcą, że jego jazda na łyżwach będzie problemem na dużym lodzie. Ciekawe jak sobie klocek Orpik będzie radził :P Stepana jeszcze rozumiem (Jankesi pewnie liczą, że z Carlsonem sobie przypomną jak się wygrywa takie turnieje). Stastny'ego już nie...

RadeKas 

Wysłany: 2014-01-07, 06:24   

Trener/GM Czechów to niezły wafel. Zostawił Hudlera, Vrbatę, Hejdę, a wziął kilka takich kłód, że ręce opadają.

RadeKas 

Wysłany: 2014-01-07, 14:29   

Za to Jurco oraz Tatar zagrają w kadrze Słowacji.

bukaj22 

Wysłany: 2014-01-07, 21:08   

Nasz Szwedzki zaciąg do Soczi jest pokazny. Jadą tam Ericsson , Kronwall , Alf , Zetta i Gustavsson i ten ostatni jest dla mnie sporą niespodzianką !

Zaskakuje brak Hedmana.

RadeKas 

Wysłany: 2014-01-07, 21:25   

Zapomniałeś o Franzenie.

Ogólnie jeżeli chodzi o obronę Szwecji to dziwnie wygląda.

bukaj22 

Wysłany: 2014-01-08, 00:58   

O faktycznie przeoczyłem zupełnie Muła. Dzięki za poprawkę Radek. ;)

A jak się wam podobają wybory Steviego Y i spółki. ?

Tomasz 

Wysłany: 2014-01-08, 18:29   

Po tym jak potwierdziły się raporty dotyczące Szwedów. Wziąłem w dłoń długopis i kartkę. Aby udowodnić nie tylko sobie, że :det: są faktycznie mocno doceniani. Abstrahując od tego kto jest w składach, a kogo zabrakło (na tą chwilę).

Oto wyniki na gorąco:

10 grajków - :det: , :chi: , :stl:
8 grajków - :mon:

7 grajków - :van: , :pit: , :ana: , :nyr:
6 grajków - :lak: & :tbl:
5 grajków - :phi: , :pho: , :sjs: , :bos: , :min: , :cbj:

4 grajków - :nyi: , :col: , :wpg: , :njd: , :buf:
3 grajków - :dal: , :edm: , :car: , :tor: , :was:
2 grajków - :nsh: , :cgy: , :ott: , :fla:

Jeśli całość odwrócimy i popatrzymy na konkretne kraje. Następnie ilu tramwajarzy trafiło do nich z konkretnego klubu. Wątpliwości nie ma, tutaj już pupile z Detroit wyraźnie prowadzą (wspomniana szóstka). Ciekawostką jest następny w kolejności orszak. Czterech Rosjan z... :cbj: .

I na koniec potwierdzenie dla ciekawskich. Tak, do Soczi poleci przynajmniej po dwóch hokeistów z każdej z 30 organizacji. Co ma znamiona niepisanej tradycji, jeśli dobrze kojarzę poprzedni turniej i tendencje, gdy tylko w NHL raczą się przerwą w rozgrywkach.

Notka: Poprawiłem wyłapany poniżej błąd.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2014-01-09, 11:52, w całości zmieniany 2 razy  

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2014-01-08, 23:27   

Nie wiem jak jest z wiarygodnością całości, ale tak na szybkiego postanowiłem przeliczyć ilość graczy wysłaną na IO przez Nutki i według mojej matematyki jest ich też 10 :/ .

Paweł 

Ulubiony Zawodnik: PD#13
Za Red Wings od sezonu: 2016/2017
Wysłany: 2014-01-09, 00:26   

@Tomasz

Szkoda tylko, że takie zestawienie kompletnie nie świadczy o sile naszego zespołu, a tylko o jego umiędzynarodowieniu. Ilu z tej dziesiątki miałoby szanse na IO, gdyby urodziło się Kanadyjczykami? Dwóch? W większości są to nieźli średniacy, a do Soczi polecą, bo w ich reprezentacjach brak akurat większych nazwisk.

Tomasz 

Wysłany: 2014-01-09, 13:59   

Paweł - To umiędzynarodowienie jest raczej umowne, bo sporą część tej statystyki napędza swedish connection. Mi chodziło jednak o skalę, a to zawsze cieszy.

Inna sprawa, że jest kilka nazwisk w tle, które śmiało mogą były brane pod uwagę w razie jakichś urazów. Podam przykład. Powiedzmy, że taki Eriksson (LW) nie będzie w stanie rywalizować na pełnych obrotach. Jak dla mnie tą lukę jest w stanie wypełnić choćby Nyqvist. Ale to tylko myślenie życzeniowe, więc do konkretów.

Jestem świeżo po lekturze tekstu Burnside'a (ESPN), o którym tak ostatnio trąbiono. W moim wypadku 28 stron wyplutych z drukarki (bez zbędnych obrazów i ozdobników). W konsekwencji wcale nie dziwi mnie absencja Ryana, która notabene mało mnie obchodzi. Uznajmy, że generalnie postanowiono, iż nie jest im potrzebny.

Fakt, że Howard został w pewien sposób doceniony i znobilitowany. I jak się temu przyjrzeć głębiej, podrapać się dość długo po głowie, przeanalizować sposób myślenia menedżerów USA hockey. Jestem dumny z tego faceta. Nawet jeśli nie powącha lodu w Soczi, na co się akurat zanosi. Można wierzyć lub nie, ale na pewnym etapie był na równi z Quickiem, przymierzany do roli "jedynki'.

Naprawdę polecam lekturę, bo dowiecie się w jakim kontekście i na jakim etapie były rozważane inne nazwiska. DeKeyser, czy nawet Abrakadabra. I dlaczego ich w finalnym składzie nie ma. Odkładając na bok realne szanse i subiektywne opinie na ich temat.

Pamiętajmy, nie warto nadużywać terminów zabarwionych szokiem, czy niedowierzaniem. To co dla jednego jest sufitem, dla jeszcze innego będzie podłogą. Ocenimy sami, po turnieju, czy trenersko-menedżerskie kondominium miało rację. Tak w przypadku Jankesów, jak również innych mocnych na papierze ekip.

Radek - Sprecyzujesz dlaczego blok defensywny Trzech Koron ma Twoim zdaniem dziwną postać. Czegoś brakuje, czegoś jest z kolei za dużo?

Swoją drogą gratki dla Monstera. Być może urazy kiedyś przerwą zawodową karierę, ale póki co. W jego stronę także wykonano ukłon. I może na całe szczęście.

Odpowiedz do tematu