| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Red Wings - Młodzież
Autor Wiadomość
bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2020-03-10, 21:07   

Ciężko mi ocenić MCIssaca, bo zbyt mało jego meczów widziałem, ale co do Cholowskiego, to nie jestem optymistą. Mam wrażenie, ze to taki typowy wybór Hollanda. Miało być bezpiecznie, gdzie niby wszystko się zgadza a wyszedł z tego typowy AHLowiec. Cholo robi mnóstwo błędów w defensywie i zbyt wolno myśli. Jego wprowadzenie gumy z tercji obronnej też nie rzuca na kolana. Poza tym nie jest przesadnie szybkim zawodnikiem. Być może jeszcze poprawi swoją grę, ale póki co ciężko o optymizm.

Natomiast muszę przyznać, ze Lindstrom robi na mnie wrażenie. Jego pierwsze podanie jest świetne. Imponuje spokojem. Nie jest może spektakularny w swojej grze, ale jako obrońca o ściśle defensywnych zadaniach spisuje się naprawdę dobrze. Oczywiście popełnia błędy, ale widać w nim spore możliwości. Rozegrał ledwie 15 spotkań a już można w nim dostrzec zadatki na przyzwoitego obrońcę na poziomie NHL. Dla porównania Cholowski rozegrał 88 spotkań w NHL i nadal nie widzę w nim niczego co miałoby dać nadzieję na lepszą przyszłość z nim w składzie.

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2020-03-12, 14:04   

Noodles, żadna niespodzianka w sumie, ale gdy Vilardi ogarnął się z kontuzji to zaczyna pokazywać swój potencjał w NHL :roll:

Tomasz 

Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2020-03-21, 14:05   

Noodles napisał/a:
Cos nie maja szczescia niektorzy nasi prospekci. Atak na Kivemakiego wrecz bandycki. Sezon z glowy, czy wroci do grania to czas pokaze. Wiadomo jak to jest z urazami glowy w hokeju.

Później okazało się, że z oświadczeniem o stanie zdrowia pospieszyła bodaj rodzina gracza. I wyglądało na to, że chłopak się wyliże. Teraz przez ten wirus. Ciężko o jakieś aktualizacje.

Roggi napisał/a:
Cholowski i McIsaac to połączenie najgorszych cech Kindla i Smith'a i ja osobiści obu spisałem już na straty.

Tak, jak chyba wszystkich z minionych draftów. Nic nowego.

Ale żeby było merytorycznie. Bultman pokusił się (jeszcze 5 marca) o taki kawałek: Red Wings prospect Jared McIsaac is hitting his stride in new surroundings

Artykuł wstawił kilka dni przed twoim postem i bardziej przychylam się do jego opinii w kwestii McIsaacka.

bukaj22 napisał/a:
Ciężko mi ocenić MCIssaca, bo zbyt mało jego meczów widziałem, ale co do Cholowskiego, to nie jestem optymistą. Mam wrażenie, ze to taki typowy wybór Hollanda. Miało być bezpiecznie, gdzie niby wszystko się zgadza a wyszedł z tego typowy AHLowiec. Cholo robi mnóstwo błędów w defensywie i zbyt wolno myśli. Jego wprowadzenie gumy z tercji obronnej też nie rzuca na kolana. Poza tym nie jest przesadnie szybkim zawodnikiem. Być może jeszcze poprawi swoją grę, ale póki co ciężko o optymizm.

Teraz ten nieszczęsny Cholowski. I żeby była jasność. Widziałem jego trzy ostatnie mecze (między 27 lutego, a 2 marca) w NHL. I mnie także uderzyło to, jak ten chłopak sprawiał wrażenie gracza, który nie zrobił postępów względem upływającego sezonu (np: powinien jeszcze częściej nękać strzałami bramkarzy rywali). Dlatego szybko został odesłany niżej. I słusznie. Jeśli obie ligi (NHL oraz AHL), "ogarną się zdrowotnie". To i tak nie widzę go w wyjściowym składzie defensywy :det: na sezon 2020-21 (zakładam, że odbędzie się normalnie). Nawet jeśli spadnie kilka kontraktów weteranów, a Lindstrom, czy Seider, jeszcze nie wskoczą do NHL na stałe.

bukaj22 napisał/a:
Natomiast muszę przyznać, ze Lindstrom robi na mnie wrażenie. Jego pierwsze podanie jest świetne. Imponuje spokojem. Nie jest może spektakularny w swojej grze, ale jako obrońca o ściśle defensywnych zadaniach spisuje się naprawdę dobrze. Oczywiście popełnia błędy, ale widać w nim spore możliwości. Rozegrał ledwie 15 spotkań a już można w nim dostrzec zadatki na przyzwoitego obrońcę na poziomie NHL. Dla porównania Cholowski rozegrał 88 spotkań w NHL i nadal nie widzę w nim niczego co miałoby dać nadzieję na lepszą przyszłość z nim w składzie.

Zdecydowanie nie był spektakularny. Ale założę się, że nie tego oczekiwał od niego sztab trenerski. Był solidny, a momentami nawet bardzo. Gołym okiem było widać, że te kary, które inkasował były powodowane tym, że nie operował jeszcze na tym poziomie szybkości. Jaki jest wymagany od obrońcy na tym poziomie rozgrywek. Do poprawy także kilka klasycznych elementów hokejowego rzemiosła (jazda na łyżwach, kontrola krążka, rozegranie gumy, czy efektywna gra ciałem). Napisałbym, że ten 15-sto meczowy sample, dał pozytywny obraz tego młokosa.

Roggi napisał/a:
Noodles, żadna niespodzianka w sumie, ale gdy Vilardi ogarnął się z kontuzji to zaczyna pokazywać swój potencjał w NHL :roll:

Pisz na temat, ale i tak wiem, że nie posłuchasz. ;)

I jeszcze dosłownie słówko odnośnie finiszu części młodzieży (z 18 marca): Breaking down the late-season risers in the Red Wings’ farm system

W moim odczuciu, Bultman wyciągnął logiczne wnioski. I gdyby nie przymusowa pauza. Byłoby jeszcze głośniej, choćby o Veleno.

Tomasz 

Wysłany: 2020-05-01, 15:10   

bukaj22 napisał/a:
Podpisaliśmy roczny kontrakt z Mathiasem Brome. Gość ma 25 lat i w 52 meczach uzbierał 43 punkty grając w Orebro. ;)

Sądzę, że takie info powinno znaleźć się w innym temacie. A skoro nie ma jeszcze wątku o kolejnej kampanii (2020-2021). Najlepiej to umieścić tutaj.

Do rzeczy. Liznąłem nieco więcej o tym graczu dzięki The Athletic: What the Red Wings are getting in Swedish forward Mathias Bromé

25-latek ma za sobą najlepszy sezon w karierze, a :det: kontynuują swoje poszukiwania graczy, którzy przykuli uwagę ich skautów w Europie i mogą w domyśle spróbować swoich sił na wyższym poziomie. Aby nie być gołosłownym odrobina statystyk:

Jak widać na Elite Prospects. To niemal pewne, że Bromé zacznie w :grg: . Umowa tylko na rok, więc dla gracza to szansa na zakotwiczenie za oceanem, a dla Skrzydeł żadne ryzyko. Oby nie skończyło się tak. jak z Kaskim. Który miał profil produktywnego, młodego Fińskiego obrońcy, ale z biegiem czasu "utknął" w AHL, a w konsekwencji został wymieniony przez Yzermana (w grudniu zeszłego roku). Na innego obrońcę, nieco młodszego, który znalazł się w tym samym punkcie kariery.

To nie wszystko. W środę wypłynął jeszcze jeden kontrakt. :det: przedłużyły na dwa lata (oczywiście entry-level), swój wybór z 6. rundy draftu 2018 (#160). Czyli Victora Brattströma. Jednego z dwóch bramkarzy wybranych w tamtejszym drafcie, jak chyba wszyscy pamiętamy. Tego "starszego" (chłopak ma dopiero 23-lata), który w barwach Timry rozegrał najwięcej spotkań w Allsvenskan ze wszystkich bramkarzy. I był w czołówce wszystkich najważniejszych statystyk na tej pozycji.

I ponownie stat sheet:

W przyszłym sezonie młokos wybiera się do Finlandii. Na wypożyczenie. O czym kierownictwo klubu KooKoo (5 ekipa w tabeli wstrzymanego sezonu w tamtejszej Ekstraklasie) poinformowało jeszcze w marcu (dokładnie 23 marca).

Podsumowując. Patrzę na to, jako standardową pracę menedżerską :det: o tej porze roku.

Tomasz 

Wysłany: 2020-06-07, 11:48   

Dwa dniu temu okazało się, że kolejny z prospektów zasłużył na entry-level w oczach kierownictwa :det: : Red Wings sign Albert Johansson to entry-level deal

Nie można odmówić temu 19-latkowi zrobienia postępów:

Z tego co widzę plan wygląda tak. W kolejnym sezonie wraca w znajomych barwach do SHL. I w pierwszej "pełnej" kampanii. Ma pokazać, że jest w stanie ogarnąć swój warsztat w czołowej klasie rozgrywkowej. Zobaczymy.

EDIT: 20.06.2020

Po lekturze tego tekstu. Parafka na kontrakcie wcale mnie nie dziwi.

Red Wings prospect report: Albert Johansson plays ‘wise’ hockey in SHL

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2020-07-01, 10:21   

Albin Grewe zostal draftowany w CHL import draft przez Saginaw Spirit z OHL. Biorac pod uwage nasze koneksje z tym juniorskim klubem bardzo mozliwe, ze Szwed najblizszy sezon spedzi wlasnie w OHL.
Wydaje mi sie, ze moze to byc dobry wybor.
Poza tym od razu pojawily sie spekulacje czy to nie oznacza, ze wybierzemy w drafcie Perfettiego, ktory przeciez gra w Saginaw.

Zion 
Administrator
DetroitRedWings.pl

Ulubiony Zawodnik: Filip Hronek, Filip Zadina
Wysłany: 2020-07-22, 14:33   

Wszystko wskazuje na to, że Filip Zadina do czasu rozpoczęcia obozu przygotowawczego przed sezonem 2020/21 będzie występował w HC Oceláři Třinec pod okiem swojego ojca Marka, który jest drugim trenerem ekipy z Trzyńca. Skrzydła wyraziły zgodę, załatwiane są podobno jeszcze tylko sprawy związane z ubezpieczeniem. Jeśli COVID-19 nie pokrzyżuje planów to już za kilka tygodni będzie możliwość zobaczenia Zadiny na żywo w Trzyńcu :) :o

Yogi80 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina , Filip Hronek
Za Red Wings od sezonu: 1990
Wysłany: 2020-07-24, 11:59   

Wszystko na to wskazuje, że wraz z Zadiną do Trzyńca zawita Veleno, natomiast Hronek zagra w Kradec Hralove.

Tomasz 

Wysłany: 2020-07-26, 16:50   

Zion napisał/a:
Wszystko wskazuje na to, że Filip Zadina do czasu rozpoczęcia obozu przygotowawczego przed sezonem 2020/21 będzie występował w HC Oceláři Třinec pod okiem swojego ojca Marka, który jest drugim trenerem ekipy z Trzyńca. Skrzydła wyraziły zgodę, załatwiane są podobno jeszcze tylko sprawy związane z ubezpieczeniem. Jeśli COVID-19 nie pokrzyżuje planów to już za kilka tygodni będzie możliwość zobaczenia Zadiny na żywo w Trzyńcu :) :o

Dobra informacja. A właściwie spodziewana biorąc pod uwagę okoliczności.

Paweł, jak już rozeznasz temat to daj znać w tym wątku, czy sam się wybierasz.

Yogi80 napisał/a:
Wszystko na to wskazuje, że wraz z Zadiną do Trzyńca zawita Veleno, natomiast Hronek zagra w Kradec Hralove.

Nic dziwnego. Skoro jest wychowankiem tego klubu. Ale to kolejna dobra informacja.

Przypuszczam, że im bliżej rozpoczęcia rozgrywek w Europie. Tym więcej raportów, czy nawet plotek będzie się pojawiało. Panowie, trzymajcie rękę na pulsie.

Tomasz 

Wysłany: 2020-08-01, 11:40   

As hockey nears its return, what’s next for the Red Wings’ prospects?

Tekst z wtorku (28 lipca). To, taka poglądówka dotycząca tego kogo oraz gdzie będzie można obserwować. Gdy mowa o zeszłorocznej klasie draftowej. A także kilku innych nazwiskach z wcześniejszych lat.

Odpowiedz do tematu