| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
2020 NHL Entry Draft
Autor Wiadomość
Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2020-06-27, 12:16   

Za rok na pewno bedzie lepiej. :facepalm:

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2020-06-27, 12:51   

Z matematycznego punktu widzenia to dość logiczne rozstrzygnięcie co już udowodniłem we wcześniejszym wpisie. Powinniśmy zająć trzecie miejsce, a :ott: 2, ale nie można mieć wszystkiego :/ .

Kilka lat temu byłem jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników zmian w loterii, żeby skończyć z nagradzaniem szmaciarstwa poprzez wręczanie z urzędu wysokich picków. To się w mniejszym lub większym stopniu udało :> .

Jeżeli można mieć do kogoś pretensje to tylko do właścicieli, którzy zamiast pójść z duchem czasu i promować SY na stanowisko GM-a postanowili dalej tkwić w średniowieczu :facepalm: .

Szczęściu trzeba pomagać. Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. A my co?

1) Rozdawanie horrendalnych kontraktów na prawo i lewo.
2) Country club czyli zatrudnianie ziomków bez odpowiednich kwalifikacji tylko dlatego, bo to swojaki :troll: .
3) Fatalny draft & develop (te wszystkie Rasmusseny, Cholowskie, Sheahany, McCollumy, Smithy, Kindle itd. nie miały być prawa brane tak wysoko!)
4) Przestarzałe metody szkoleniowe, treningowe

Wszystko to doprowadziło do sytuacji, że naszą jedyną nadzieją na powstanie z kolan, stały się wysokie wybory w drafcie, a tutaj zonk niestety :mrgreen: .

Największym zwycięzcą jest paradokalnie Lafreniere, który bodaj jako pierwsza "1" draftu trafi do dobrej lub bardzo dobrej ekipy. Dzięki swojemu niskiemu kontraktowi przesunie tą drużynę z miejsca do roli jednego z faworytów do pucharu :/ .
Wygrala także liga, bo drugą loterię obejrzy jeszcze więcej ludzi, a duże markety znoszące złote jaja zostały nagrodzone :roll: . Pieniądz Pany, pieniądz 8-)
.

Ja jestem nadal podekscytowany, ponieważ z #4 totalnie nie wiem czego się spodziewać po naszym bossie :evil2: i jestem ciekaw kogo wybierze, co zrobi...

Widzę kilka możliwości:

1) Być może opcja wyłącznie w sferze marzeń, ale jeżeli :lak: wezmą Byfielda to :ott: mogą skusić się z #3 na Drysdale'a, który wraz Chabotem stworzy fajne duo na niebieskiej. Tym bardziej, że z #5 wciąż będą mieli dostępnego któregoś z dwójki centrów Stutzle Rossi.
Szkopuł w tym, że my nie wyglądamy z #4 jako realny kandydat do wzięcia tego kanadyjskiego obrońcy :roll:

2) High-risk high-reward : Raymond lub Perfetti

3) SY uznaje, że przebudowa potrwa dłużej niż zakładał i zjeżdżamy w dół parę miejsc, pozyskując dodatkowy late 1st/early 2nd od kogoś z grupy :njd: :buf: :mon: . Wówczas racjonalnym wyborem będzie budowanie dalszych fundamentów i wybór Askarowa lub Sandersona :troll: . Dlatego to jest mój typ, zwłaszcza że boss próbował już tego w ubiegłym roku, ale nie znalazł satysfakcjonującej go oferty :) .

Przed nami jeszcze przynajmniej 2 lub 3 takie loterie z dużymi szansami na top5 pick. Jeżeli o mnie chodzi to ten zjazd w dół zmieni prawdopodobnie tylko tyle, że zamiast 10 meczów w przyszłym sezonie, obejrzę pewnie z 5 :lol: (przez brak czasu - uprzedzając niemiłe docinki w stylu co z Ciebie z kibic). Dodatkowe godziny poświęciłbym na zobaczenie jak sprawuje się to nasze nowe złote dziecko wybrane z "1". Reszta nie jest jeszcze gotowa na grę w NHL i trafi zapewne gdzie indziej na "sezonowanie".

bukaj, Yogi rozumiem rozgorycznie, ale weźcie się do kupy ludzie, bo tych Waszych bredni czytać się nie da.
Zasady są takie same dla wszystkich. Jak się nie podoba to można przecież kibicować Realowi Madryt w La Liga :roll: . Czasy mighty Red Wings z lat 90' już nigdy nie wrócą i czas się z tym pogodzić. Nawet jeżeli wrócimy do rywalizacji to tylko na kilka sezonów - taka jest struktura obecnej NHL.

Yogi80 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina , Filip Hronek
Za Red Wings od sezonu: 1990
Wysłany: 2020-06-27, 13:39   

A ja ci przypominam, że takie Vegas miało do wyboru same odrzuty i prawie zdobyli puchar, dwa nadal są topowa drużyna. I ta drogą powinniśmy iść, nie patrzeć na gwiazdkę tylko zbudować spirit team. Oczywiście jest tu potrzebny trener z wizją, a nie kloc na ławce. I nie mów proszę komu mam kibicować, bo byłem na meczu Red Wings i Pistons w czasach gdzie ty pewnie Amerykę znałeś tylko z bajek Disneya.

Roggi 

Wysłany: 2020-06-27, 15:13   

Kiedy fani :ott: ci współczują to wiesz, że jest naprawdę źle :troll: .

Dziennikarze związani z Sens są mocno przekonani, że z #3 wezmą tego kto zostanie z dwójki Byfield - Stutzle, a z #5 skrzydłowego. Panuje tam opinia, że top4 obrony jest już ustawione na lata :roll: .

No cóż, zostaną nam okruchy lub wybitny skauting jaki przeprowadzili w 2017r. :col: i :van:

Jeżeli dobrze jeszcze wszystko pamiętam ze studiów to wyliczyłem matematyczne prawdopodobiństwo naszych przesunięć w dół w czterech ostatnich latach (-2,-1,-2,-3).

Wynosi ono 2,84% 8-) :roll:

Noodles 

Wysłany: 2020-06-27, 16:41   

Roggi napisał/a:
2) High-risk high-reward : Raymond lub Perfetti

Raymond to skrzydlowy a nie wiem czy powinnismy mimo wszystko patrzec w kierunku skrzydlowego, ktory nie nazywa sie Lafrenierre.
Bardziej z #4 bralbym Rossiego. Kurdupel ale to wybor na zasadzie "albo sie obroni talentem i da rade na poziomie NHL a warunki fizyczne nie beda az tak przeszkadzaly albo bedzie bust."

Roggi napisał/a:
Wówczas racjonalnym wyborem będzie budowanie dalszych fundamentów i wybór Askarowa lub Sandersona

Niech Cie reka Boska broni :facepalm: Sanderson to defensywny obronca co nawet nie specjalnie fizycznie gra. On moze skonczyc w najlepszym razie jako gorsza wersja Seidera, czyli obronca grajacy z tyl bez jakis specjalnych walorow ofensywnych. Za kogos takiego mamy dac pick w top10? Seidera potencjal ofensywny jest pod znakiem zapytania a my mamy brac gorsza wersje Seidera z tak wysokim wyborem? Poroniony pomysl.
To nie jest draft obroncow. W przyszlym roku jest kilku interesujacych D przewidywany do top10. Bedzie wiekszy wybor. Po cholere w tym roku brac na sile gosci, z ktorego na sile robi sie drugiego obronce draftu?

Kogo wybierzemy z #4 to bedzie jedno gowno. W tym senise, ze albo wezmieny skrzydlowego (Raymond, Holtz) a tych nam nie brakuje, albo wezmiemy mikroskopijnego centra (Rossi, Perfetti) albo obronce, ktory nie jest niezbedny (Drysdale z prawym uchwytem lub gorszy Seider) albo bramkarza (Askarov), ktorego nie powinnismy brac tak wysoko. Dla mnie sa tu same wybory ze znakiem zapytania.

Jedyny logiczny ruch to oddac w pizdu ten #4 za jakis nizszy pick + pick pod koniec pierwszej rundy lub na poczatku drugiej. To jedyne co mozna wygrac w tej sytuacji.
Ogolnie w tym roku ta pierwsza runda draftu mnie juz malo interesuje. Pewnie ogladne ale to bardziej z przyzwyczajenia. Ciekawszy bedzie drugi dzien. No ale to wszystko najpewniej najwczesniej w pazdzierniku.

Roggi 

Wysłany: 2020-06-28, 00:52   

Cytat:
Raymond to skrzydlowy a nie wiem czy powinnismy mimo wszystko patrzec w kierunku skrzydlowego, ktory nie nazywa sie Lafrenierre.

Boss zapowiedział, że weźmiemy BPA bez względu na pozycję z nadzieją, że zrobi w przyszłości różnicę. W takiej sytuacji to Raymond wyrasta na faworyta, gdyż:

1) Jest to najbardziej utalentowany gracz obok Lafrenière'a i jeden z nielicznych, który może okazać się lepszym wyborem aniżeli ten behemot Noodlesa :troll: czy Niemiaszek :>
2) Hakan + nasze dobre koneksje z Frolundą
3) Chłopak był długo numerem dwa na listach, a obsunął się tylko dlatego, że nie jest jeszcze tak naprawdę gotowy fizycznie na SHL (jak wielu innych wybitnych dzisiaj zawodników przed nim ;) ).

Cytat:
Bardziej z #4 bralbym Rossiego. Kurdupel ale to wybor na zasadzie "albo sie obroni talentem i da rade na poziomie NHL a warunki fizyczne nie beda az tak przeszkadzaly albo bedzie bust."

Szczerze to najbardziej obawiam się tego wyboru. Austriak jest jednym z najstarszych chłopaków, prowadzi się i zachowuje jak zawodowiec czym deklasuje rywali. Wielu obserwatorów podkreśla, że tutaj nie ma pola do poprawy i w przeciwieństwie do innych topowych talentów to co widzisz - to otrzymasz w NHL. Dość mam w pamięci tych wszystkich karakanów jakich swego czasu draftował Holland, którzy byli potem rozsmarowywani po całym lodzie i tylko tracili krążki :facepalm: .
Stawiam stanowcze veto :evil2: .

A SY weźmie zapewne Perfetti'ego, który może okazać się najlepszym graczem draftu albo kompletną kupą :roll: . Dalej nie wiem co sądzić o tym chłopaku....

Im więcej przerzucam materiału tym coraz bardziej wygląda to tak:

Lafrenière > Stutzle, Byfield > Raymond, Rossi, Perfetti> zjazd

Pandemon 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 1997
Wysłany: 2020-06-28, 01:38   

Możesz mieć rację co do Perfettiego. Jakoś bardziej mnie przekonuje niż Rossi. Plus koneksje z Saginaw więc mają go prześwietlonego i wiedzą o nim wszystko. Elitarne ręce, świetny strzał i IQ...do poprawy jazda na łyżwach.

Z kolei podobnie jak Ty nie chciałbym Drysdale'a...tym bardziej że za rok będzie draft wypełniony talentem w defensywie i będą lepsi od niego do wyjęcia. Przeglądałem wybory w obronie SY i z reguły stawia na gości over 6'0". Ciekawi mnie w którym kierunku pójdzie Draper...boom or bust czy bezpieczne picki. Gorszy niż Wright nie będzie bo się nie da.

Hmm... średnio mądry Art Regner postawił tezę, że Kings mogą brać obrońcę z 2 🤣🤣🤣 czyli zapewne pójdzie Byfield.

Jeszcze jedna ważna kwestia, która przemawia za Raymondem... jeżeli Europa zacznie grać wcześniej np we wrześniu i trafi z formą to wybór będzie oczywisty.

Roggi 

Wysłany: 2020-06-28, 18:22   

Biorąc pod uwagę czysty potencjał i koneksje to musi być ktoś z dójki Perfetti - Raymond :>

Noodles 

Wysłany: 2020-06-29, 08:44   

Pandemon napisał/a:
Hmm... średnio mądry Art Regner postawił tezę, że Kings mogą brać obrońcę z 2 🤣🤣🤣 czyli zapewne pójdzie Byfield.

Srednio madry czy srednio glupi, mniejsza o to. Pojawilo sie info i to od samego Byfielda, ze Rob Blake (LA Kings) przekazal agentom Byfielda, ze go nie wybiora tak wysoko. A to oznacza, ze albo wezma Stuetzla albo ida w D a zdaje sie, ze wlasnie na D jesli chodzi o prospektow to Krolowie wygladaja ubogo. Zatem moze sie okazac, ze Regner dobrze kombinuje.
I jesli faktycznie Kings chca D to moze to oznaczac ich burzliwy romans z Ottawa :troll: i proba dogadania sie co do wymiany bo z #3 czy #5 Kings tez zlapia obronce (Drysdala lub Sandersona). Oczywiscie tu tez wazne na ktorym im bardziej bedzie zalezec. Ottawa z kolei moze miec chrapke na Drysdala i do takiej wymiany moze nie dojsc, wowczas Kings moga go wybrac z #2 a to bedzie oznaczac, ze Byfield lub Stuetzle spadnie do naszegop wyboru.
Kings moga stac przed takim dylematem jak my rok temu. Napaleni na konkretnego gracza ale jednoczesnie wiadomo, ze moze on byc dostepny troche pozniej. I moga szukac partnera do wymiany i go nie znalezc lub sie nie dogadac. I stana przed wyborem, brac go z #2 czy wziac jednak zawodnika lepszego ale nie na tej pozycji na ktorej im najbardziej zalezy.
I tak naprawde decyzja Kings bedzie determinowac nasz wybor. Sadze, ze spekulacji w najblizszych miesiacach nie zabraknie.

Roggi 

Wysłany: 2020-06-29, 12:30   

Cytat:
Pojawilo sie info i to od samego Byfielda, ze Rob Blake (LA Kings) przekazal agentom Byfielda, ze go nie wybiora tak wysoko. A to oznacza, ze albo wezma Stuetzla albo ida w D a zdaje sie, ze wlasnie na D jesli chodzi o prospektow to Krolowie wygladaja ubogo. Zatem moze sie okazac, ze Regner dobrze kombinuje.
I jesli faktycznie Kings chca D to moze to oznaczac ich burzliwy romans z Ottawa :troll:

#2 <-> #5 + #33 i kij nam w tyłek jak przez cały sezon :facepalm:

Z tego co widzę to Kings są napaleni na Niemca jednak 8-)

Rzecz w tym, że chyba wszyscy daliśmy się zwariować i niepotrzebnie nakręcić. Przez ten katastrofalny sezon i duże szanse na główną nagrodę w drafcie, czujemy teraz ogromny niedosyt, ale trzeba spucić parę z kotłów i napisać parę istotnych kwestii:

1) Lafrenière to faktycznie jedna z najlepszych "1" ostatnich lat, ale także skrzydłowy.
2) Byfield i Stutzle nawet nie stoją w jednym szeregu z tymi najlepszymi 1C, których można było dostać w ostatniej dekadzie draftu. To nie są pewniaki wokół których można będzie budować zespół.
3) Tegoroczne top6, top8 draftu jest cholernie silne i z #4 dostaniemy świetnego prospekta :mrgreen:

Pojawia się dużo opinii od działaczy poszczególnych klubów, że nigdy wcześniej nie byli w stanie tak dobrze prześwietlić wszystkich prospektów i niższych lig jak w tym roku więc spodziewam się, że w tym roku wszystko co dobre zniknie dość szybko więc ten drugi dzień może Cię Noodles też nieźle rozczarować :roll: ...

Mój plan na chwilę obecną wyglądałby tak:

#4 - Perfetti lub Raymond
#32 - Khusnutdinow (o ile jakimś cudem jeszcze będzie, jak nie to inny najlepszy dostepny center z papierami na 2C)
#51 #59 - BPA bez względu na pozycję
W trzeciej rundzie koniecznie bramkarz :/ .

Tomasz 

Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2020-06-29, 13:25   

A więc tak. Najpierw materiały wideo, jeśli ktoś ich jeszcze nie widział.

Przypomnieć także należy, że :lak: mieli 9,5 % szans na wygranie loterii. Co więcej, Team E, czyli ten osławiony "Placeholder". Jako. że losowania potoczyły się w ten sposób. 8 ekip, które odpadną w pierwszej rundzie będą miały równo po 12,5 % szans na wygranie tego czekającego już pierwszego miejsca w drafcie.

Tyle odnośnie liczb. I w jednym z wcześniejszych wpisów Noodles wrzucił fajną grafikę podsumowującą brak szczęścia :det: . A trzeba szczerze napisać, że w tym roku i w :ott: nie mają się z czego cieszyć. ;)

After the lottery: Debriefing with the Senators and Red Wings after draft falls

Co mogę napisać od siebie? Cóż. Nigdy nie byłem zwolennikiem samego pomysłu loterii draftowej. Uważałem, że kolejność po sezonie regularnym wystarczająco odzwierciedlała rzeczywistość. Teraz się w tym tylko utwierdziłem. I tutaj zgodzę się z Noodlesem, że zaczyna to wyglądać naprawdę komicznie. Choć liga stara się zachować wszelkie pozory.

Mi naprawdę nie chodzi o to, że :det: po raz kolejny zaliczyły "zjazd". Nie jestem także równie sfrustrowany, jak niektórzy kibice tutaj (nawet po kilku dniach). Ja się z takim obrotem spraw liczyłem. Mogę być tylko nieco zawiedziony. I jestem. To wszystko.

Naprawdę jest tak, jak obszernie tłumaczył to Roggi. Więc, zaskoczenia być nie może. Z #4, Yzerman nadal może sięgnąć po prawdziwy talent. I wydaje mi się, że tego należy się trzymać. Czyli twierdzę coś odwrotnego, niż Noodles, któremu podobno jest już obojętne. I ponownie na siłę szuka partnerów do wymiany tego picka. Doradzając to samo w sposób korespondencyjny Dorionowi w Ottawie.

Oczywiście Yzerman i spółka mogą pójść w wymianę, gdy oferta okaże się ciekawa. W teorii wszystko jest możliwe. Patrząc tylko na mimikę, jaką zaprezentował, gdy ogłaszano wyniki. Z kolei biorąc pod uwagę jego ostatnie komentarze. Nie spodziewałbym się wymiany.

Tym bardziej po lekturze tego tekstu: Red Wings’ fall to draft’s fourth pick sets up a rebuild-altering decision

Dochodząc do meritum. Czyli do tego na kogo ostatecznie zdecydują się w Detroit? Nie mam pojęcia. Ale uważam, że będzie to ktoś z grupy 5-6 nazwisk, które już padały w tym wątku nie raz. Bo przecież do niedawna każdy z nas zakładał, że nie ma się co łudzić i wyobrażać sobie Lafrenièra w bluzie :det: .

Można nadal spekulować, zgadywać, przymierzać poszczególne nazwiska do Detroit. To prawo każdego kibica. Proponuję jednak nie zapominać, że całość może się diametralnie zmienić w dniu draftu (daty nadal nie znamy). Mając na myśli to po kogą sięgną :lak: oraz :ott: . I mimo wszystko, mimo okazanych emocji. Doradzam zdrowy rozsądek w dalszym planowaniu tego co powinien waszym zdaniem zrobić Yzerman.

A chociażby Roggi niemal godzinę temu wyraźnie pokazał właśnie to o czym pisałem. ;)

bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2020-06-29, 22:50   

Skoro nie mamy szans na Lafreniera i Stutzle, to sięgnąłbym po Askarova. Nasza bramka w tej chwili jest przerażająco uboga a myślę, że ktoś taki jak Askarov może zrobić różnicę w dłuższej perspektywie. ;)

Myślę, że warto rozpocząć przebudowę od obrony i bramki. Mamy już Seidera, który wygląda świetnie. Dołóżmy teraz Askarova a w przyszłym roku być może uda się złowić Shane"a Wrighta. ;)

Pandemon 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 1997
Wysłany: 2020-06-29, 23:35   

Shane chyba dopiero za 2 lata z Lambertem ;) Czyli znając nasze szczęście można zapomnieć ;)

Zion 
Administrator
DetroitRedWings.pl

Ulubiony Zawodnik: Filip Hronek, Filip Zadina
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2020-07-02, 11:27   

Czytając doniesienia o nowych zakażeniach wśród samych zawodników :shock: jestem ciekawy czy liga ma przygotowany plan awaryjny gdyby okazało się, że sezonu nie uda się dograć. Ciekawe czy loteria zostanie anulowana i powtórzona np. na zasadach z 2005 roku? Patrząc na pomysły :nhl: w ostatnim czasie w sumie można spodziewać się wszystkiego ;)

Roggi 

Wysłany: 2020-07-02, 23:34   

Cytat:
jestem ciekawy czy liga ma przygotowany plan awaryjny gdyby okazało się, że sezonu nie uda się dograć

Ma. Wystarczy poszukać ;) .
Anulowanie loterii? Serio?

Odpowiedz do tematu