| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2019/20 czyli Stevie Y nowym GM i dalsza przebudowa
Autor Wiadomość
Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2019-10-08, 00:16   

Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać w jaki sposób Y zdejmuje innym GM gacie w wymianach, nawet w takiej mikroskali :troll: .
Cofam to co napisałem jakiś czas temu :/ . Facet absolutnie zasługuje na swoją renomę.

piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wysłany: 2019-10-08, 11:39   

Cytat:
Frans Nielsen, Andreas Athanasiou, Trevor Daley and Jonathan Ericsson will all be going on IR while Evgeny Svechnikov, Ryan Kuffner, Alex Biega and Oliwer Kaski will all be called up.

Czyli nadal trzymamy się strategii, niech młodzież się ogrywa w AHL. Powoływani są zapychacze (Biega, Kuffner?) i starsi dla których AHL już nie wiele da (Svetch). Ewentualnie co do Kaskiego/Kuffnera - dostają więcej szans w NHL bo to ich sezon prawdy. Pewnie jak nie pokażą nic wyjątkowego to młodsi zajmą ich miejsce.

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2019-10-08, 11:43   

Ciekawa ta wymiana. Przede wszystkim kompletnie niczego nie tracimy. Pope to nie wiem czy jest nawet material na solidnego AHLowca, czas pokaze, za niego dostajemy obbronce, ktory moze byc spokojnie przez ten sezon 6-7 D gdy beda kontuzje (tak jak teraz). On w zeszlym sezonie w Canucs w 41 meczach mial 16pkt, bardzo solidne liczby. Nie wiem czym kierowal sie Benning oddajac nam D do trzeciej pary w zamian za Popa, ktory najpewniej NHL nigdy nie liźnie.

Posypal nam sie troche zespol. Na IR wyladowali Ericsson, Daley, Nielsen i Athanasiou. Kopa w gore dostali Svechnikov, Kaski, Kuffner i Biega. Mozna zatem spodziewac sie, ze dzis w meczu z Ducks dostana swoja szanse. Choc pewnie przynajmniej jeden z dwojki Kaski/Biega spedzi mecz w press boxie bo na te chwile mamy 8D w rosterze.

bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2019-10-08, 18:56   

Ciekawy ruch z Biegą. Może być przydatnym uzupełnieniem składu w tym sezonie.

Pandemon 

Za Red Wings od sezonu: 1997
Wysłany: 2019-10-08, 21:11   

Mnie bardziej interesuje co Steve zrobi z #39 #59 i #72 którym kończą się kontrakty po sezonie. Mantha właśnie podniósł wyraźnie swoją wartość kontraktową po udanym początku. Na mój nos będzie oczekiwał 5,5 - 6 mln rocznie... pytanie czy Yzerman będzie w stanie tyle wyłożyć.
Sytuacja z Bertem myślę nie będzie zbyt trudna...3 miliony rocznie powinno załatwić sprawę.
Co do AA to mój główny kandydat do wymiany...jego przedłużenie może sprawić że ciężko będzie się zmieścić pod czapką a po udanym ostatnim sezonie w jego wykonaniu będzie oczekiwał dużo wyższego kontraktu niż obecnie. Skrzydłowych na zapleczu mamy więc możliwe że ktoś będzie musiał zostać oddany za picki albo innego zawodnika typu Ristolainen..

Interesujące jest też co będzie w defensywie...kilku weteranom spadają kontrakty... Ktoś ma szansę na nowy czy raczej nasz GM bez żalu spuści ich do kibla...

piotras1985 

Wysłany: 2019-10-08, 22:11   

Co do przedłużania umów: w przyszłym sezonie z samych UFA w postaci weteranów odpada +- 18 mln. Na przedłużenie +1 pewnie załapie sie Howard. Większość młodzieży bez ugruntowanej pozycji (Hirose, Svetch, Erne) jeśli zapracują na nowy kontrakt, to z nieznaczną podwyżką (pomijam jakiś breakout year). Raczej nie będzie problemu ze zmieszczeniem nowych kontraktów dla Manthy, AA i Berta. Zobaczymy jak Yzerman poradzi sobie z negocjacjami.

Pytanie brzmi czy w tym sezonie uda się zgubić któryś z zalegających długich kontraktów (Abby, Helm, Nielsen, DDK)

bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2019-10-08, 23:06   

Myślę, że Mantha może krzyknąć dużo więcej niż 6 mln rocznie.

Gdy tak człowiek patrzy jak ta nasza pierwsza formacja śmiga i ma w świadomości, ze jest jeszcze AA a w dłuższej perspektywie Veleno i Zadina, to ta nasza ofensywa wygląda całkiem sensownie. Niestety w defensywie jest dużo gorzej choć z Seidera, to będzie świetny gracz jednak tam czeka Steviego dużo roboty tak samo jak i w bramce, bo przecież Howard młodszy nie będzie.

Następne trzy sezony będą bardzo interesujące dla naszej przyszłości. Jestem ciekaw jak nasz GM to wszystko poukłada. ;)

Noodles 

Wysłany: 2019-10-08, 23:45   

Pandemon napisał/a:
Mnie bardziej interesuje co Steve zrobi z #39 #59 i #72 którym kończą się kontrakty po sezonie. Mantha właśnie podniósł wyraźnie swoją wartość kontraktową po udanym początku. Na mój nos będzie oczekiwał 5,5 - 6 mln rocznie... pytanie czy Yzerman będzie w stanie tyle wyłożyć.

Spokojnie, narazie to niech on utrzyma ta forme przez najblizsze kilka tygodni przynajmniej to wtedy bedzie mozna spekulowac o $. Te dwa mecze to fajny jego popis ale nie mozna sie tez tu podpalac. Choc nie da sie ukryc, ze Mantha zrobil wyrazny postep. Koncowka minionego sezonu, Mistrzostwa Swiata, presezon, start tego sezonu. Widac krok do przodu.

piotras1985 napisał/a:
Pytanie brzmi czy w tym sezonie uda się zgubić któryś z zalegających długich kontraktów (Abby, Helm, Nielsen, DDK)

Nie widze szans. DDK jest z nich najmlodszy i daje wzglednie jakis poziom, wiadomo, ze to nie jest obronca do pierwszej pary do contendera ale skonsumujemy ten kontrakt do konca bez bolu.
Helm ma jeszce tylko umowe na kolejny sezon wiec tez koniec juz bliski. Watpie by ktos sie na niego pokusil ze wzgledu na dosc wysoki cap hit i niepewne zdrowie Kanadyjczyka.
No i nasze dwie gwiazdy... :lol: Zerowe szane na ich oddanie chyba, ze Yzerman poslodzilby jakims ciekawym prospektem czy pickiem a tego nie zrobi bo zwyczajnie nie warto i byloby to ze szkoda dla nas gdy wezmie sie pod uwage fakt w jakim obecnie mniejscu jestesmy. Nielsen i Abdelkader maja tak naprawde negatywna wartosc, tu by trzeba doplacac by ktos ich wzial. Ich kontrakty sa o prostu zle, zawodnicy coraz starsi i coraz mniej pozyteczni a trzeba duzo placic. Wykupywac tez nie bedziemy bo to zajmowanie czapki na kolejne lata gdy juz wyjdziemy z ligowego gowna. Trzeba przelknac te hollandowe kontraktowe potworki, ktore w spadku zostawil nam Kenny :troll:

piotras1985 

Wysłany: 2019-10-09, 09:38   

Jak pisałem, od większości balastu uwolnimy się już po tym sezonie. Resztę jakoś się przeczeka :) Opchnięcie ich bez zbędnych kosztów to raczej w kategorii cudu :P

Roggi 

Wysłany: 2019-10-12, 16:07   

Muszę napisać, że jestem póki co pozytywnie zaskoczony :) . Już w końcówce poprzedniego sezonu było widać jakiś system w naszej grze, gracze przestali wyglądać jak kurczaki jeżdżące z odrąbanymi głowami :lol: , zaczęli orientować się gdzie są partnerzy i rywale na lodzie :/ .
Cieszy gra i wyniki pierwszej linii ataku i obrony, ale dalej mamy prawdziwą czarną dziurę i zadaniem SY będzie zbudowanie głębi z talentu na dobrych kontraktach żeby rywalizować z najlepszymi.
Najważeniejsze, że kultura przegrywania nie weszła nam w krew i już widać, że nawet jak dostaniemy w tyłek to nie bez walki :/ .

Noodles 

Wysłany: 2019-10-12, 19:38   

Roggi napisał/a:
Muszę napisać, że jestem póki co pozytywnie zaskoczony :) . Już w końcówce poprzedniego sezonu było widać jakiś system w naszej grze, gracze przestali wyglądać jak kurczaki jeżdżące z odrąbanymi głowami :lol: , zaczęli orientować się gdzie są partnerzy i rywale na lodzie :/ .
Cieszy gra i wyniki pierwszej linii ataku i obrony, ale dalej mamy prawdziwą czarną dziurę i zadaniem SY będzie zbudowanie głębi z talentu na dobrych kontraktach żeby rywalizować z najlepszymi.
Najważeniejsze, że kultura przegrywania nie weszła nam w krew i już widać, że nawet jak dostaniemy w tyłek to nie bez walki :/ .

Wstrzymaj konie. Na poczatku sezonu to polowa ligowych leszczy wyglada jak contenderzy a polowa contenderow jak leszcze :troll: Za pare tygodni sie unormuje, zespoly zlapia swoj rytm i liga sie odpowiednio "ustawi".
Na dzis jestesmy zespolem jednej linii, bo Bertuzzi-Larkin-Mantha po prostu robia nam wyniki. Do tego trzeba dorzucic bramkarzy, Howard zajumal mecz w Nashville a Bernier byl skuteczny w Montrealu.
Ewidentnie brakuje drugiej linii, ktora by swoje dorzucala regularnie i troche odciazyla linie Larkina. Tego nie ma a tak sie dlugo grac nie da. Wyobrazmy sobie, ze wypada Larkin z kontuzja. Kto tam bedzie 1C? AA? Filppula? Nielsen? :facepalm: Po ciekim lodzie stąpamy. Niemniej pozytywy sa. Linia Larkina to juz bardzo mocna, zgrana i regularna formacja. W obronie jak nie ma Ericssona i Daleya a sa Hronek, Cholowski, niezly DeKayser to nawet przyzwoicie to wyglada.

Nie ma co sie gotowac, Y przed sezonem miedzy wierszami powiedzial, ze nie ma cisnienia na PO, ze trzeba czasu itd. Kolejny rok na ogrywanie mlodych jak Hronek, Hirose, Cholowski. Pozniej moze wejsc druga fala mlodziezy (Veleno, Zadina, Seider, wierze, ze Svechnikov, Bergrren, ktory coraz lepiej wyglada w Szewcji, McIsaak ird, ktora wypchnie czesc starych prykow (Green, Ericsson, Daley, Filppula, Helm). Nie ma co sie spieszyc, do pucharu to my mamy daleko.
Ale tak jak slusznie napisal Roggi w watku o Mlodziezy, trafienie w nadchodzacym drafcie #1 czy #2 to bylby cholerny kop do przodu. Lafrenierre czy Byfield to byloby brakujace ogniwo w tej przbudowie.

Tomasz 

Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2019-10-13, 16:40   

Panowie pozwólcie dwa zdania. ;)

Pandemon - Kolega zdecydowanie nie orientuje się w tym jakie możliwości kontraktowe posiada Yzerman, już teraz. Nie wspominając o lecie 2020. Przedłużenie wspomnianych wyżej Manthy, Athanasiou oraz Bertuzziego nie powinno przysporzyć mu większych problemów. Podobnie jak przy całej ławie innych nazwisk ze statusem RFA (Erne, Hirose, de la Rose, Svechnikov, Ehn, Bowey). Inna sprawa, że całej tej grupy tylko Hirose nie praw do wniesienia o arbitraż przy negocjacjach.

Roggi - Cieszy mnie to co napisałeś. Widać zalążek tej struktury o którą Blashillowi chodziło od początku pracy w Detroit.

Noodles - Odpowiadając jednym słowem: Oczywiście. Nie ma powodów do zachwytów. Pierwsza formacja, momentami indywidualne popisy któregoś z obrońców, a także solidny tandem w bramce. To jedyne atuty :det: na ten moment. I piszę to zadowolony z ogólnej gry, czy bilansu w pierwszych 5 meczach sezonu, które już za nami.

Roggi 

Wysłany: 2019-10-13, 22:29   

Zaskakująca in minus jest póki co postawa Hirose :roll: . W poprzednim sezonie wyrobił sobie markę poprzez IQ oraz szybką decyzyjność na lodzie co przy jego warunkach fizycznych i jeździe na łyżwach było jedyną drogą do zaistnienia w NHL. W obecnych rozgrywkach jego przydatność ogranicza się w zasadzie do rozgrywania w PP i jestem ciekaw jak długo będzie miał tak duży kredyt u zaufania u Blashilla ;) . Przecież w preseason też nic wielkiego nie pokazał co by determinowało zagwarantowanie sobie miejsca w składzie. Bardziej trener chciał kontynuować schemat, który sprawdzał się pod koniec poprzedniego sezonu.

Tomasz 

Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2019-10-13, 22:50   

Zobaczymy.

Mi po głowie chodzi opcja ze Svechnikovem na piórku w top-6. Tym bardziej, że 22-latek nie został odesłany przed weekendem do Gryfów. Po tych wcześniejszych przetasowaniach kadrowych z początku minionego tygodnia. A on z kolei pokazał pazur w pre-season oraz w meczu otwarcia na zapleczu.

Roggi 

Wysłany: 2019-10-14, 22:14   

Swiecznikow i Glendening na skrzydłach AA może wypalić, bo ta dwójka odwalać będzie czarną robotę na bandach, a Grek może sobie hasać po lodzie.
Flip wygląda jakby wrócił po ostatni kontrakt w NHL :facepalm: . To w tej chwili zapychacz do czasu gdy Rasmussen lub Veleno będą gotowi zając jego pozycję.

Odpowiedz do tematu